24 dubna, 2025

Simona Ahrnstedt – „Oheň a voda“

láska

Alexander De la Grip je zlatý hoch švédské společnosti, který žije pro zábavu a nevázaný život. Navenek působí jako namyšlený playboy, ale pod maskou nosí rodinná dramata a pocity, že do světa kožených příbuzných tak docela nezapadá.

Isobel Sørensen, oddaná lékařka, angažující se v humanitární pomoci (něco jako Lékaři bez hranic). Její práce pro organizaci Medpax je pro ni posláním, ale musí se také týkat s finančními potížemi a složitou rodinnou situací.

Čtenáři, kteří četli první knihu (Nepřátelé a milenci), si zde užijí návrat známých postav na pozadí.

Zápletka:

Alexander a Isobel se setkávají za dramatických okolností. Jejich osobnosti jsou naprosto protichůdné. On představuje oheň – nespoutanou energii, vášeň a divokost. Ona symbolizuje vodu – pragmatickou, klidnou sílu, která směřuje k záchraně lidských životů.
Zpočátku se nemohou vystát, protože si vzájemně lámou stereotypy o tom, co je důležité.

Oba hrdinové se brzy ponoří do rodinných a společenských tlaků. Alexander je součástí mocné rodiny De la Grip, která má v rukou velké finance a vliv. Jeho vztahy s otcem a sestrou Natalií (hrdinkou z „Nepřátel a milenců“) jsou napjaté. 

Isobel potřebuje nutně peníze na provoz humanitární organizace, v níž pracuje. Alexander by mohl pomoci, pokud by to bral jako dobročinnou investici – ovšem pro Isobel je to etické dilema.

Kniha sleduje jejich romantický vztah , který je plný jiskření, hádek i vášnivých smíření. Alexander se musí vyrovnat se svým vnitřním pocitem bezcennosti a Isobel zjistí, že ne vše v životě je černobílé. Začínají spolupracovat na projektech spojených s charitou a zároveň bojují s rodinnými intrikami.

Rodina De la Grip je pod drobnohledem médií, čest rodiny je nadřazena osobním přáním. Alexander musí najít vlastní cestu a smysl – být víc než jen bohatý floutek. Isobel zase řeší, zda je potřeba skloubit osobní život s náročným povoláním, v němž leží lidskému utrpení a omezeným financím.

Okolí nevěří, že se mohou doplňovat. Oni sami se vyrovnat s tím, že pocházejí ze zcela jiných bublin.

Proč si knihu přečíst?

  1. Volné pokračování rodiny De la Grip
    Pokud jste si oblíbili „Nepřátele a milence“, určitě vás potěší, jak se vyvíjí svět mocné rodiny i vedlejší postavy (Natálie, David aj.). Zatímco první kniha patřila Natálii, tentokrát je hlavní hvězdou jejího bratra.
  2. Propracovaná romance a silné emoce
    Simona Ahrnstedt umí vyvážit vášnivé milostné scény s psychologickým vykreslením postav, jejich rodinných traumat i radostných okamžiků. Vztah Alexandera a Isobel je plný kontrastů, což přináší napětí i humor.
  3. Společenský přesah
    Autorka ráda ukazuje společenské poměry ve Švédsku: rodinné klany, média, charitativní projekty, tlak na výkon a úspěch. Zároveň nahlíží do zákulisí humanitární pomoci, což příběhu dává přínos humanitního odkazu .

 

„Oheň a voda“ je český překlad dalšího románu Simony Ahrnstedt z volně propojené série, tentokrát o Alexanderu De la Gripovi a Isobel Sørensen . Pro milovníky inteligentních a vášnivých romancí s důrazem na rodinná dramata, společenské intriky a charakterovou hloubku postav je to skvělá volba.

Pokud jste četli „Nepřátele a milenci“ , můžete se těšit na návrat známých jmen a nahlédnout do života rodiny De la Grip z nové perspektivy. A i kdybyste předchozí díl neznali, kniha „Oheň a voda“ funguje samostatně jako silný milostný příběh dvou lidí, kteří se snaží najít smysl a současně mezi rodinným odkazem, společenským tlakem a vlastní touhou po lásce.

 

Související příspěvky

Zanechte Odpověď