Moudrost dnešního dne:

Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák je opakuje.

...

Právě přítomno: 709 hostů a žádný člen

.Pranická výživa a bretarianství

.

Druhý měsíc života dítěte znamená pro dítě značný skok. Jeho rozvoj je v tuto dobu velmi rychlý, dítě je stále silnější a mnohem lépe komunikuje nejen se svým tělem, ale i se svým okolím. Rychlý růst vyžaduje i vysoký energetický přísun, které zajistí mateřské mléko, které s věkem dítěte mění i své složení. Snažte se proto udržet laktaci co nejdéle, protože umělá výživa zatěžuje trávicí trakt a vede k vyššímu výskytu infekcí a alergií v pozdějším věku.

V této době se snažíme kojit i v noci tak, jak si to dítě vyžaduje.

Tělesný rozvoj -  Dítě se začíná učit ovládat své svaly a díky tomu je stále silnější. Ležíc na břiše už na pár sekund udrží hlavu. Pokusíme-li se podržet dítě vsedě, rovněž na chvíli udrží hlavu vzpřímenou. Postupně se naučí i převrátit se zpět na záda, z polohy na bříšku. Nicméně, koordinace pohybů, je ještě stále velmi špatná. 

Rozpoznává už ale různé zvuky, například, je schopno rozlišit zvuk chrastítka a lidský hlas, vnímá hudbu. Proto dítěti pouštíme tichou a něžnou hudbu a co nejvíce s dítětem hovoříme při všech činnostech spojených s jeho péčí. V té době si začne dítě pobrukovat. Rychle se vyvíjí i jeho zrak. Začíná očima sledovat svou matku a hračky, zatím však neumí rozlišit předměty živými a lidmi. Stéle se však vidí víc a dál, ale stále se ještě neumí dlouho soustředit na jednu věc. Svět kolem něj je ještě černo-bílý. Přesto, že jeho zrak ještě není tak efektivní, můžeme už vidět výrazný rozdíl ve vnímání okolí na rozdíl od prvního měsíce jeho života, kdy ještě neovládal své pohyby žádným způsobem.

Psychický vývoj -  Dítě se začíná vědomě usmívat, čímž ukazuje svou spokojenost. V podstatě jen napodobuje to, že se na něj usmíváte vy a grimasu se pokouší napodobit. Rychle se naučí rozpoznat svou matku podle hlasu a vůně. Není-li matka nablízku, v podstatě jej můžeme ještě ošidit hračkou. Nezapomínejme však, že dítě potřebuje spoustu intimity a něžností, potřebuje ji stejně intenzivně jako spánek a jídlo. Bez rodičovské lásky nebude tak dobře prospívat.

 

Koncem druhého měsíce nabývá pláč dítěte na intenzitě a může dosáhnout i 80 decibelů. Délka pláče se hodně liší. Všeobecně ale lze říci, že asi polovina dětí pláče poměrně hodně a jeho délka může být i 3 hodiny denně. Jednotlivé děti se liší i v době, kdy pláčou. Některé pláčou jen ve dne jiné zase jen v noci. Vzhledem k tomu, že je komunikace mezi rodiči a dítětem zatím velmi omezená, bude toto období pláče ještě měsíc dva trvat. Může jít o nepohodlí, hlad, pocit samoty nebo ucpaný nosík, ... Snažme se nadměrnému pláči předejít tak, že se jej budeme snažit pochopit. Až se naučí vyšší formu komunikace, postupně od pláče upustí.

 

Povinné očkování -  Podle našich zákonů, je očkování proti vybraným infekčním nemocem v ČR povinné – viz  očkovací kalendář  .

 

Péče -  Není nutné každodenní koupání, a to zejména máte-li pocit, že nedošlo k nějakému třeba významnějšímu propocení či znečištění během dne. Stačí umýt jen místa znečištění jako je zadeček, podpaží a ostatní záhyby na těle. Jde více méně o nějaký rituál, ve které se dítě naučí rozpoznávat nějakou denní pravidelnost, nehledě na to, že jde pro mnohé děti o příjemné zpestření.

Ať už dítě v noci spí či nespí, začněte mu budovat denní rituály i ohledně spánku. Neuspávejte dítě nošením na rukou nebo jízdou v kočárku. Probudí-li se v noci, budete totiž tento rituál muset opakovat a výsledkem bude i vaše únava. Čím jednodušeji bude probíhat jeho usínání zvečera, tím snadněji bude usínat i v případě, že se v noci probudí. Zatím se vám to může zdá být bezvýznamné, protože je dítě malé, ale hranice jsou velmi křehké a ani se nenadějete a budete v pasti. Vytvářejte tedy jen takové rituály, které vám pak nebudou činit obtíže v noci.

Pozor na dobře míněné rady a spánek dítěte na bříšku. Jedinou správnou polohou je spánek na zádech a rozhodně ani poloha na boku není vhodná. Pokud dítě položíte na bříško během dne, nikdy ne na dlouho a vždy na dítě dohlížejte.

 

 

Sdílet

Komentáře   

0 #12 Martin 2016-03-02 06:48
Dějuji Renato...více později...
Citovat
0 #11 Martin 2016-03-01 16:46
Děkuji Renáto..již párým rokem mě sleduje dohlíží na mě jedna úžasná paní...která se ani v nejmenším neplete...půl roku jsem tam nebyl...a k poslednímu přetestování mého zdraví (před čtrnácti dny)poprvé nic nepotřebují k harmonizaci vašeho rěla používá z 90% Diochi...dříve Energy,které stále také funguje.
Citovat
+4 #10 Renáta 2016-01-28 14:03
Cituji Martin:
Vyzkoušejte a sami uvidíte..vůbec nevíte ani netušíte,jak je naše tělo inteligentní...dokážeme více mnohem více..než si dovede kdokoliv představit.Nepotřebujete se na pránickou výživu nikterak připravovat..akorát musíte dostatečně pít...jdu svojí cestou..tudíž občas i jím..čím .méně jíte tím více mate vitální energie...pracuji fyzicky i duševně zhruba 12-14 hodin denně..pohybují se každý týden mezi Švýcarskem a Českou republikou..začal jsem znovu cvičit díky Práně..dostatku energie..je to jako kdyby vás někdo připojil na Vesmírné dynamo:-)..jak si pránickou výživu nastavíte tak vaše tělo bude fungovat...

Krásný článek, krásný člověče.Renáta
Citovat
0 #9 Hanka 2016-01-02 19:12
Martine prosím napište mi na ......, děkuji
Citovat
+2 #8 Martin 2016-01-02 16:28
Vyzkoušejte a sami uvidíte..vůbec nevíte ani netušíte,jak je naše tělo inteligentní...dokáž eme více mnohem více..než si dovede kdokoliv představit.Nepotřebu jete se na pránickou výživu nikterak připravovat..akorát musíte dostatečně pít...jdu svojí cestou..tudíž občas i jím..čím .méně jíte tím více mate vitální energie...pracuji fyzicky i duševně zhruba 12-14 hodin denně..pohybují se každý týden mezi Švýcarskem a Českou republikou..začal jsem znovu cvičit díky Práně..dostatku energie..je to jako kdyby vás někdo připojil na Vesmírné dynamo:-)..jak si pránickou výživu nastavíte tak vaše tělo bude fungovat...
Citovat
0 #7 Hanka 2015-06-09 19:29
pro ANGEL - nikdo vás neomezuje, jen vy sám sebe, je na každém, jaký si zvolí život - jestli jako jedinec ze stáda anebo jako jedinec podle svého. proč by bylo zabraňováno ? kým ? jen vy sám - sama si zabraňujete.
Citovat
0 #6 Martin 2015-05-14 13:19
Cituji Lékař:
Bretharián je jiné slovo pro sedmilhář.
Je nadmíru zajímavé, že brethariáni nepropagují svoje pránické stravování v Africe kde by po něm logicky byla největší poptávka, ale zásadně se pohybují pouze po Evropě a USA, kde lidé žijí v nadbytku potravin.


Vážený pane doktore, jste typický materialista. A když už nepřipouštíte možnost prány tak si vysvětlete placebo. Jak to že funguje? A nemáte pravdu Indie je kolébka prány.
Citovat
-1 #5 Lékař 2015-04-24 18:37
Bretharián je jiné slovo pro sedmilhář.
Je nadmíru zajímavé, že brethariáni nepropagují svoje pránické stravování v Africe kde by po něm logicky byla největší poptávka, ale zásadně se pohybují pouze po Evropě a USA, kde lidé žijí v nadbytku potravin.
Citovat
-1 #4 václav Štros 2015-04-24 14:03
Chtěl bych vidět breathariánského borce jak někde manuálně maká a to nemusí zrovna s krumpáčem.
Citovat
+1 #3 daniela 2015-03-01 10:24
Buh nás stvořil jako bytosti se zažívacím aparátem ,a tak to má být .kdyby chtěl abychom žili pouze z energie ,tak by nás i takto stvořil.ale on tak neučinil,proč asi?................ ...
Citovat
TOPlist
SEO Rozcestník