Moudrost dnešního dne:

Ženy musí být milovány, pokud mají zůstat krásné.

...

Právě přítomno: 150 hostů a žádný člen

-Je lépe být důchodcem, dítětem, nebo vězněm?

.

vězeníZdálo by se, že jsou to důchodci. Nemusejí nic dělat, protože stát se o ně přeci postará.  Zdravý důchodce, který si nějakým způsobem udržel vlastní bydlení je na tom relativně dobře, protože nejdražší je dnes bydlení a díky zkorumpovaným lidem i zdravotní péče, která už není ani zdaleka zadarmo, jak to bylo v jejich mládí. Bohužel je však ve stárnoucí populaci zdravých jedinců s vlastním bydlení čím dál méně lidí. Proto jich velká většina žije pod hranicí chudoby a po zaplacení bydlení a zdravotní péče jim zůstává na život jen velmi malá částka.

Na nějaké koníčky nezbývá, a proto je čeká smutné stáří u televize.
Každý, kdo tvrdí, že důchodci jsou zátěž pro státní rozpočet, by si měl vyzkoušet žít jejich život. Hlavně by si měl uvědomit, že dnešní důchodci celý svůj život pracovali. Nikdy nebyli na úřadu práce a svůj důchod si tedy zaslouží. Byli to právě oni, kdo se zasloužili na výstavbu   budov, silnic a továren, které dnes stále slouží. Není jejich vinou, že byl státní majetek v posledních desetiletích prakticky rozkraden. Kdyby každá koruna z majetku, který byl rozprodán „za hubičku“, šla na účet důchodců, pak by si žili lépe, než švýcarští důchodci a kdyby byl tento majetek rozprodán za skutečné ceny, tak by byla státní pokladna v přebytku.

 

důchodceKdyž ne důchodce, tak kdo?
Svého času byli na tom nejlépe děti. Školy pořádaly různé kroužky. V základní škole byly povinné hodiny vaření, dílny, zahrada, a velké množství dobrovolných kroužků, jako výtvarný, jazykový, hudebka, sportovní kroužky, …, které dotoval stát. Prakticky neexistoval obor, který by v nějaké podobě nebyl dětem přístupný. A tak tu bylo mnoho malých hvězdářů, fotografů, judistů, nebo švadlenek.
Časem se začaly tyto dotace velmi krátkozrace krátit a krátit, až z nich nezbylo téměř nic. Z dětí se stali tlustí lenoši, kteří tráví spoustu hodin u televize a chytrých telefonů. A protože jejich rodiče pracují stále déle a déle, aby uspokojili životní potřeby, začnou mít jejich opuštěné děti „roupy“. Od drobných výtržností je jen krůček k větším problémům. A trochu větší krok do kriminálu.

 

Jak se má dnešní vězeň
Logicky by se dalo očekávat, že vězení je za trest. A kdo tam nebyl, nemůže o tom dlouze polemizovat. Pojďme si tedy přečíst pár faktů:


Vazební věznici navštívila cimbálová muzika. ... V tom nejzazším čase před Štědrým dnem, tedy 22. 12. 2017, nám do Vazební věznice Praha – Ruzyně dorazili famózně zahrát velevážení šohajové z moravského Slovácka z cimbálové muziky Hora.

 

Rekonstrukceza pět milionů ... V jedné z kulturních místností je k dispozici stůl na ping pong a rotoped, v druhé fotbálek a terč na šipky, a ve třetí televize a různé stolní hry.

 

Nepracující odsouzené osoby. ... osoby, které jsou z povinnosti pracovat vyňaty, protože nejsou ze zdravotních, bezpečnostních nebo právních důvodů pro pracovní zařazení způsobilé. Další jsou pak ty, pro které není možné najít vhodné pracovní uplatnění, protože před výkonem trestu nikdy nepracovaly, nemají pracovní návyky a zpravidla dlouhodobě užívaly drogy.

 

Vězňů přibývá. ...Současný nárůst vězeňské populace je ovlivněn především zpřísněním trestů pro recidivisty. Doba pobytu ve výkonu trestu odnětí svobody se tak u vybrané skupiny osob prodloužila.

 

Vězení stojí miliardy ročně. ... jeden vězeň přijde denně státní kasu zhruba na třináct set. ... Za každý den ... se odsouzeným účtuje 45 korun – v případě, že pracují ...  nejvýše však patnáct set měsíčně. Vězni, který pracovat odmítne nebo bez důvodu do práce nenastoupí, se „za pobyt“ účtuje o pět korun denně víc 

 

 

Jak se zdá, je důležitější náprava chybného než prevence? Kolik budeme mít věznic za dalších 20 let? Proč je tolik vězňů, kteří se do věznic opakovaně vrací?

 

Kdo je na tom nejlépe, posuďte sami. Kdo je skutečným vězněm.

Škoda, že si z minulého režimu někteří lidé pamatují jen to, že nemohli za hranice, některým byl zabaven majetek a jiní nemohli studovat. Ale jak moc je to dnes jiné?

Moudrý člověk se z chyb poučí, dobré věci zachová, a ta špatné přestane dělat. Nyní se dopouštíme „zločinu“ na celé generaci poctivých lidí a ti kteří na to poukazují nazýváme debilními křiklouny. Kdo ale jen trochu zná historii, pochopí, že lidé jsou asi nepoučitelní.

 

 

 

 

rekonstrukcí za pět milionů

Sdílet
TOPlist