Moudrost dnešního dne:

Milostnou strategii ovládá jen ten, kdo není zamilován 

...

Právě přítomno: 156 hostů a žádný člen

- Sex po narození dítěte.

.

Každá žena, která už má za sebou nějaký ten porod vám potvrdí, že sex a malé dítě jdou dohromady asi jako nafukovací míč a lyže. Týká se to všech, ať už jde o prvorodičky nebo matky vícenásobné. Kdybychom porovnali období ženy před a po porodu, tak jde o dvě naprosto nesrovnatelná období a jen ten, kdo to nikdy nezažil, může nechápat.

Žena bez dětí se odpoledne vrátí z práce, buď si na chvíli lehne ke knize nebo k televizi, pak něco málo poklidí a vyrobí něco k jídlu. Potom nastává čas pro partnerství, společná procházka návštěva u přátel či kino a nakonec příjemné vklouznutí do postele.

 

Zatímco tento způsob života muži většinou milují, některým ženám připadá prázdný a příroda jim podsouvá do hlavy jedno a totéž slovo: miminko, miminko, miminko!

Od této myšlenky už nebývá daleko k činu. Někdy je to za souhlasu partnera, ale někdy: "jejda, já sem asi v tom,…".

 

Následuje období, které sexu moc nesvědčí, protože to tak příroda moudře zařídila. Připravuje pár na to, že se stanou rodiči, že to ani pak žádná legrace nebude. Následuje tedy devět měsíců důkladného zocelení ve formě nevolností (a kdo by měl v tuto chvíli chuť na sex, že?), pálení žáhy, bolestí zad, komplexů z nabrané váhy nebo v tom lepším případě postihne nastávající maminku spavá nemoc. Partner trochu nechápe, co, že se to stalo s jeho skvělou milenkou, ale: "... no co, tu chvíli to přece vydržím a jen co přijde z porodnice, tak …"

Ale kdepak, ono bude hůř!

Žena se vrátí z porodnice s malým uzlíčkem a plná záhadného hormonu, který se jmenuje mateřství. Najednou si muž všimne, že spavá nemoc jeho ženy trvá i po šestinedělí, kterou se rozhodl tolerovat jako dobu hájení.

Doma je vše naruby. Všude visí samé mokré hadříky pro to mrně, které neustále křičí. Jeho milovaná je neustále zaneprázdněna vším možným jen ne jim samotným a on tu jen stojí a čeká, až na něho přijde řada. A ono ne a ne. Nejraději by začal řvát taky, aby si ho už konečně někdo všiml.

 

Co tedy s touto svízelnou situací?

Předně si není potřeba zoufat a nevidět v tom křičícím uzlíčku nepřítele. Pokuste se pochopit, že je to vaše společné dítě a lásku k němu nezískáte automaticky. Tak snadné jako matky to mít nebudete. Té pomáhají hormony. Láska přijde až s péčí, kterou mu budete věnovat. Je to stejné jako Sousedovic štěně. Když kolem něho budete jen tiše chodit a naučíte se ho brát jen jako fakt, že existuje, bude vám jedno, když si mezi dveřmi přivře packu. Když ho občas nenápadně nakopnete, tak se vás bude bát nebo vás časem kousne. Když se naněj usmějete a pohladíte,  začne brzy vrtět ocáskem a bude se domáhat vaši přítomnosti. Jednou přijde den, kdy i vy ho budete milovat a vyhlížet na procházkách.

 

Všichni víme, že to je vlastně otrava, dítě se musí krmit, přebalovat a mávat nějakým nesmyslným předmětem před jeho očima, jen aby se zabavilo a někdy si připadáte jako totální idiot. Jenže, když vidíte ten blažený úsměv, který ten malý vetřelec na vás udělá, protože vás poznal, budete naměkko.

Podělte se proto o všechny tyto otravné činnosti s vaší partnerkou, uvědomte si, že ona to dělá 24 hodin denně a její spánek trvá přesně tak dlouho než si dítě vzpomene, že má zase hlad.  Někdy si všimněte, že si matka může defakto odpočinou jen při kojení a doba mezi ním uplyne neskutečně rychle, protože pak je tu přebalování praní, žehlení, nakupování, úklid …

Možná je lépe než o tom jen diskutovat, si občas ty role úplně přehodit. Dejte své milované ten dar a neříkejte jí, že ona na rozdíl od vás nechodí do práce a že tedy máte právo si odpočinout! Mateřství je někdy daleko těžší práce než kterou vykonáváme mimo náš dům. 

Matka si na rozdíl od nás ostatních nemůže říct: "A teď na všechno dlabu, dám si kafe a telefony zvoňte si". 

Když to, ale zatáhnete za svou partnerku vy, tak kdy tedy budete mít volno?! No vy máte přeci volno každou noc. Když spíte, tak ona k němu v noci vstává a obstarává všechny jeho potřeby, protože vy se přece musíte vyspat do práce.

Zapřemýšlejte nad tím a uvidíte, jak rychle se vám po porodu ta skvělá milenka zase vrátí. Pokud vás to nechává chladným, nemusí se ten krásný milenecký vztah vrátit už nikdy, protože až nastane ta chvíle, že dítě povyroste a ono by to i šlo, tak mezi vámi už bude obrovská propast a vy se stanete dvojicí cizích lidí.

 

 

Sdílet
TOPlist