Moudrost dnešního dne:

Lidi je třeba učit, jak mají myslet, a ne to, co si mají myslet

Pozor na antiperspiranty

.

Devadesát procent populace Spojených států pravidelně používá antiperspiranty a deodoranty a jejich denní spotřebu překračuje pouze spotřeba zubní pasty. Byla však prokázána spojitost mezi používáním antiperspirantů a vznikem rakoviny prsu či Alzheimerovy choroby, která se projevuje čím dále častějšími  výpadky paměti a způsobuje pacientovi výrazně problematický život s projevy senility, končící předčasnou smrtí.

Antiperspiranty obsahují hliník chlorohydrate, což skupina solí hliníku, který se používá i do deodorantů a jako koagulant při čištění odpadní vody.  Právě obsah hliníku při dlouhodobém užívání antiperspirantů má za vinu vyšší pravděpodobnost při vzniku potíží, protože se v těle systémově hromadí hliník. Ten je už delší dobu považován za neurotoxický a zřejmě je jedním z mála prvků, který nemá pro funkci buněk nějakou důležitou roli.  Nepříjemnou vlastností hliníku je to, že komplikuje výměnu informací mezi centrálním nervovým systém a periferní cirkulací. V tomto případě je jeho úkolem proniknout do pokožky a blokovat funkci potních žláz.

 Bylo zkoumáno asi 400 žen, které se léčily na karcinom prsu a mimo jiné se i šetřily jejich hygienické návyky související s ošetřením podpaží. I když se více než 50% případu výskytu ů prsů má nevysvětlitelnou příčinu, má se za to, že používání této chemické látky v podpaží (použitím antiperspirantů) a současného holení, může mít úzkou spojitost při vzniku rakoviny prsu. Díky holení se totiž daleko snadněji dostává do těla zátěž hliníku. Důkazem souvislosti s holením může být i to, že ačkoli muži rovněž používají antiperspiranty, tak na nádor prsu jsou jakoby odolnější. Oholením totiž odstraníme horní část staré pokožky  a jemně narušíme i tu novou. Brána pro vstup hliníku je tedy otevřena.

 V této souvislosti se mnoho výrobců kosmetických prostředků začalo zakazovat hlinité soli ve svých produktech. A někteří tento argument používají jako reklamu pro nové produktové řady výrobků. Jak tedy poznáte nevhodný antiperspirant? Studujte pečlivě obaly, hlavní složkou antiperspirantu je Aluminium Chlorohydrate, nebo něco podobného. Podstatné je slovo Aluminium.

Je potřeba si uvědomit, že pocení je přirozenou činností těla, jak se zbavit toxinů. Ty odcházejí současně s potem.  Antiperspiranty však pocení zabraňují a s tím se toxiny ukládají do nejblíže položených lymfatických uzlin, čili v oblasti podpaží. Téměř všechny rakovinné nádory prsů se objevují vnějším horním kvadrantu prsu, tedy tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí.

Sdílet
TOPlist