Moudrost dnešního dne:

Kde láska počítá, je chudičká.

-Následky přelidnění Země

.

dětiDnešní populace nezadržitelně stoupá. Když se stavěly pyramidy, bylo nás asi 30 milionů.  V polovině 19. století nás už byla miliarda a tak to šlo velmi rychle. Dnes je to již 7 miliard. Pokud bude porodnost stoupat stejným tempem, jako nyní, tak nás bude dvojnásobné množství už asi za 50 let. 

Všechny státy jsou již dnes přelidněné, už dnes trpí hladem asi milion lidí a počet bezdomovců je také značný.  

 


Jak to bude vypadat až nás bude 2x tolik?
Všichni budou chtít někde bydlet, jíst a pít. Domy proto porostou dá výšky, protože už nebudou pozemky, kde bude možné stavět. Takové domy jsou ale těžké a potřebují skalní podloží. Přibude tedy hodně lidí bez střechy nad hlavou. Nebude výjimkou, že v jediném mrakodrapu bude bydlet až deset tisíc lidí nebo, že v jednom bytě bude bydlet více rodin. Soukromí se tedy stane minulostí.
lidé

Zmnohonásobí se spotřeba pitné vody a zátěž na kanalizaci, která to nebude stíhat a začne znečišťovat okolí. Přibude odpadků, které nebude systém schopen zvládnout a města budou plná potkanů. Budou tedy běžné nákazy jako je úplavice, meningitida, leptospiróza, břišní tyfus, cholera a nemocnice budou praskat ve švech.  

 

Díky nedostatku vody, poletí její cena závratnou rychlostí směrem nahoru a začne být na příděl. Praní sprchování nebo mytí nádobí se stane problematické, proto se začne využívat voda i z řek, které díky tomu výrazně sníží tvůj průtok, a to klidně až na nulu.


Už dnes má většina států zásoby potravin na pár týdnů dopředu, ale např. Čína už nyní žije ze dne na den. Protože se nedostatek jídla začne prohlubovat, bude pokračovat mýcení lesů. Zmenšením lesních ploch ubyde volně žijících zvířat a ryby se budou lovit ze stále větších hloubek.


Výroba začne nezadržitelně stoupat a s tím se bude zhoršovat i životní prostředí. Jen na následky smogového mraku, který se bude vznášet nad většinou oblastí, zemře hodně lidí.


suchoSilnice a mosty nezvládnou zátěž kamionové dopravy a zkolabuje i přeprava lidí, protože nepojme tak velké množství lidí. Omezí se vývoz potravin, které budou spotřebovávány tam, kde vyrostly. Ve větší míře budeme konzumovat geneticky upravené potraviny, které rychle rostou a nespotřebovávají velké množství vody. Tím, že jsme vykáceli lesy, ubydou srážky a z pole se nevyplaví pesticidy ani hnojiva, které tam zemědělci nalili, aby zvýšili úrodu. Pole se promění na jedovaté zóny.


Aby energie stačila uspokojit tolik lidí, bude potřeba rozšířit atomové elektrárny, které jsou nejvýkonnější. Přesto začnou vznikat odstávky a v často nepoteče nejen voda, ale ani elektřina. Život se stane nebezpečnější. Propuknou vzpoury, bude mnoho nespokojených a hladových lidí. V zájmu přežití začnou krást, přepadávat, drancovat, ….  

 

Voda přestane téct nejen v bytě, ale bude ji málo i v průmyslu, který spotřebovává velké množství vody. Proto se výroba postupně zastaví. Farmy začnou kolabovat, protože nebude čím zalévat plodiny. Bude zrušena i živočišná výroba, protože jedna kráva spotřebuje za svůj život neskutečné množství vody.

 

Nastane migrace obyvatel za vodou, směrem na sever, při které zemře velmi mnoho lidí na dehydrataci. Ti, kteří nezemřou na nemoci, vyčerpání, hlad nebo na dehydrataci, zemřou na podchlazení a nemoci s tím spojené, protože v severních oblastech nebudou mít kde bydlet.
 
Teprve potom se začne Země vzpamatovávat. Začnou stoupat spodní vody, téct řeky a růst stromy.  

 

Zdroj: TV Spektrum

 

Poznámka redakce: možná by se mělo nějakým rozumnějším způsobem zabránit populační explozi, která bude mít tak drastické následky a bude stát tolik lidských slz.

Sdílet
TOPlist