Moudrost dnešního dne:

Ženy přikládají větší důležitost své kráse než své inteligenci, protože muži bývají mnohdy hloupí, ale zřídka slepí

- Supermanažerka

.

Nerozumím tomu, proč ženy po rodičovské dovolené trpí při hledání nové práce nízkým sebevědomímNa otázku co jste dělala v posledních letech či jaká je vaše praxe, nemusí při pohovorech přece jen klopit oči. Co třeba takhle: Mám za sebou sedm let tvrdé manažerské práce na plný úvazek. Po celou dobu jsem vedla tým, v němž byl kromě mě taky můj starší kolega a partner, se kterým jsme rozjeli ambiciózní projekt multiplikace lidských zdrojů.

Tým se velice  brzy rozrostl o mladého kolegu na pozici junior screan manažera, kterého jsme museli nejdříve vyprofilovat. Spala jsem jen několik hodin denně. Projekt byl totiž doslova v plenkách a první výsledky mojí práce, které jsem nacházela právě v nich, nebyly právě povzbudivé. Musela jsem navíc řešit nízké základní jmění, neustále výkyvy v cash flow, druhotnou a hlavně prvotní platební neschopnost. I moje pozice v týmu byla komplikovaná. Snažila jsem se delegovat některé úkoly na svého kolegu, ale nevyjasněné kompetence nás občas stavěly proti sobě. Měl totiž zajímavý pocit, že je to právě on, kdo tým vede. Musela jsem odvrátit i situaci, kdy chtěl projekt opustit kvůli jinému, zdánlivě velice dobře nastavenému projektu. Přesto jsem ho dokázala dodatečně motivovat, aby se vrátil do týmu, a podařilo se mi konkurenční projekt včas zdiskreditovat.

Postupně se náš mladý kolega postavil na vlastní nohy a už jsem ho nemusela vodit za ručičku, což mi uvolnilo ruce k práci na rozšíření týmu. Jenže pak přibyli do našeho týmu nečekaně hned  dva další nováčci a byli jsme zase na začátku. Dnes ale mohu říct, že se tým stabilizoval a chová se bez nadsázky jako jedna rodina…“

Myslím si, že na takový životopis je jen jedna odpověď : „Jste přijata!“

Autor článku Pavel Tomeš

zdroj: www.sedmicka.cz

 
Sdílet
TOPlist