Moudrost dnešního dne:

Láska žádá všechno a úplně právem.

- Multi-tasking / aneb jak se nestát troskou

.

depreseJe to dnes velmi populární „slovo“ a všichni si myslí, jak nejsou světoví. Jenže každá žena, která chodí do práce a má děti si takový multi-taskingem prochází denně, aniž si to uvědomuje. Možná by bylo dobré si říct, jak multi-tasking ano a jak tedy rozhodně ne. Není správné vnímat člověka, který dokonale ovládá multi-tasking jako multifunkčního robota, který chvílí účtuje, chvíli pere, chvíli maluje, chvíli,... No prostě dělá deset věcí najednou a vše dělá naprosto úžasně. Naopak. Jeho práce je zákonitě neefektivní, protože přeskakováním od jedné práce ke druhé, přináší výsledky daleko později.

Jaký život si žil, takové stáří prožiješ.

.

šťastný důchod?Bylo vypočteno, že výchova, podotýkáme, že dobrá výchova dítěte přijde rodiče až na 2 miliony korun. Pomineme-li bezesné noci a více stresu, tak se dobří rodiče většinou musejí vzdát vzdělání a kariéry ve prospěch svých dětí. Bezdětní proto většinou dosáhnou vyšších postů a tím i průměrných výdělků a mohou během produktivního věku investovat do svého stáří. Mají více peněz na nemovitosti či nákup akcií a ty jim pak ve stáří generují další příjem. Zatímco si bezdětní v důchodovém věku užívají svých vygenerovaných peněz, rodiče se starají o děti svých dětí, aby i další generace byla dobře vychovaná, protože dobře vychované děti pracujíaby mohli přispívat na důchody nejen svým rodičům. 

Dobrý manažer

.

manažérAby firma fungovala a byli v ní spokojeni i zaměstnanci, měla by mít na vedoucích místech kvalitní manažery. Bohužel je mnohdy opak pravdou. Na vedoucí místa se často dostávají lidé, kteří o řízení svého budoucího úseku vědí jen málo, nebo vůbec nic. Jsou vybírání ne podle schopností a znalostí, ale podle toho, jaký titul je kdo schopen předložit, případně, jak se jeví svým budoucím nadřízeným vizuálně.

Proto stavař dělá strojařinu a naopak. Na místa vedoucích obchodních zástupců jsou obsazováni lidé,

Muže jako živitele rodiny vidí pouze 4 % Čechů

.

rodičeHlavou rodiny se odjakživa cítili být muži, v oblasti financí to ale už neplatí. Zodpovědnost za udržování dobré finanční situace celé rodiny by měli mít podle poloviny Čechů všichni její výdělečně činní příslušníci. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), zabývající se správou pohledávek.

Role muže jako živitele rodiny se oslabuje, o její důležitosti je přesvědčen pouze každý pětadvacátý Čech (4 %).

Podpora v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci

.

prácePřijít o zaměstnání se v posledních 25 letech stalo tak běžné, že se tomu už nikdo ani nediví. Horší je to ale s povědomím o možnostech kdy a za jakých podmínek získat podporu v nezaměstnanosti a pozor nezaměňovat se sociální podporou, kterou dostávají dlouhodobě nezaměstnaní.

Požádat o příspěvek na podporu v nezaměstnanosti, případně rekvalifikaci máte, pokud jste v posledních 2 letech vykonávali jakoukoli výdělečnou činnost  v délce alespoň 12 měsíců. Nemůžete-li doložit předchozím zaměstnáním (např. evidenčním listem důchodového pojištění), lze tuto podmínku splnit i započtením náhradní doby zaměstnání.

- Supermanažerka

.

Nerozumím tomu, proč ženy po rodičovské dovolené trpí při hledání nové práce nízkým sebevědomímNa otázku co jste dělala v posledních letech či jaká je vaše praxe, nemusí při pohovorech přece jen klopit oči. Co třeba takhle: Mám za sebou sedm let tvrdé manažerské práce na plný úvazek. Po celou dobu jsem vedla tým, v němž byl kromě mě taky můj starší kolega a partner, se kterým jsme rozjeli ambiciózní projekt multiplikace lidských zdrojů.

TOPlist