Moudrost dnešního dne:

Jestliže člověk ví, proč miluje, tak vlastně nemiluje

Taky si připadáte jako hypochondr?

.

Kašel, neustálý téměř chronický kašel, který neutišilo po mnoho měsíců nic, žádná lidová medicína, kapky či antibiotika, vás vyženou až na plicní. I tady si ale můžete připadat jako hypochondr. Má první diagnóza byla psychický problém, následovalo - uvidíme, jak dopadnou výsledky, možná tuberkulóza,… Nakonec šlo o nějaké uzliny, které utlačovaly plíce, a tím docházelo k jejich dráždění. Pár z oněch zvětšených uzlin mi operativně vyndali, zjistilo se, že nejde o zhoubnou formu a konečná diagnóza zněla  - sarkoidóza, což je prý taková trochu záhadná nemoc,

která má mnoho forem a příznaků, konkrétně v mém případě sebou nese velkou únavu a bolest kloubů.

 

Podle nějakých výzkumů má prý nádory, zvětšené uzliny nebo cisty asi 30% lidí. Je to tedy banální příhoda, která rychle pomine?

Zdálo se, že až do chvíle rozhodnutí lékaře nasadit kortikoidy to pro mne celkem banální  bylo. Jenže pak nastalo období léčby. 32mg kortikoidů denně (Medrol), což udělalo s mým tělem šílenou změnu.

 

V prvním měsíci "léčby", jsem se cítila jako znovuzrozená. Ve svých 55, kdy se mi kondice snižovala mnoho let postupně. Už mi ani nepřipadalo divné, že svižná chůze se pro mě stala historickou vzpomínkou a už jsem si dávno zvykla, že po každé větší zátěži musím pro velké bolesti a silné křeče musím použít analgetiky. Nyní jsem najednou byla ÚPLNĚ FIT. Stalo se to téměř do týdne. Najednou jsem byla schopna zvednout nohu klidně až do úrovně ramen, nekonečně dlouho jezdit na kole a nejen svižná chůze, ale i běh mi najednou nedělal problém. Hned se mi žilo veseleji.

Jenže asi po dvou měsících došlo k probuzení. I když se dávka postupně snižovala, nafoukl se mi obličej a začala se mi vracet únava.

Po třech měsících užívání Medrolu jsem měla už oteklou celou horní polovinu těla a na šíji se mi udělal hrb, takže mi dělalo problém zaklonit hlavu. Lidé, kteří mě znali dobře, si mysleli, že jsem přibrala, ti co mě znali jen zběžně, mě na ulici nepoznali.

 

Po čtyřech měsících byla únava tak velká, že jsem jen při obyčejné chůzi funěla jako bych uběhla maraton, lil ze mě pot, celá jsem zrudla, v uších mi hučelo, točila se mi hlava a cítila se jako by to byla moje poslední hodinka.

A aby toho nebylo ještě dost, začala jsem špatně vidět. Oči se mi díky opuchlinám zúžily do malé škvíry, měla je stále zamlžené nějakým závojem, slzely mi a zrak se mi stále rozostřoval. Navíc jsem do rukou i nohou začala dostávat silné křeče.

 

Po pěti měsících užívání a postupného snižování dávky jsem se dostala na 16 mg. Ale stav byl stále horší a horší. Všechny symptomy se prohloubily a navíc mi narostl plnovous z asi 1 cm dlouhých chloupků, a na vypouklých tvářích se mi objevily červené žilky. Už sem se na sebe nemohla podívat ani to zrcadla a byla jsem psychicky na dně.

Protože sem už nedokázala udržet tempo pracovního nasazení, tak jsem téměř po roce užívání léků musela vzdát práce. Medrol jsem po roce a půl úplně vysadila a odmítla další "léčbu". Tělo sice trochu splasklo, únava ale nepolevila, navíc se přihlásily silné bolesti, které mají mnohem větší intenzitu než před zahájením léčby.

 

Jak tedy z kruhu? Jak se mi tak zdá, tak jediné co lékaři o této nemoci vědí je to, že jde o autoimunitní chorobu, která vzniká z velké psychické zátěže. Projevuje se velkou spoustou nádorků v různých částech těla, jsou různé velikosti, nejsou zhoubné a různě komplikují život celého organismu. Mohou se namnožit tak, že způsobí svému hostiteli smrt. Někdy může nemoc úplně vymizet úplně sama a někdy se po létech zase vrátí. Jindy se nádorky změní na zhoubné a je tu rakovina.

 

 

 

Odkazy související s tímto článkem:

 

       

Máte-li zájem zde přidat nějaký další související odkaz , kontaktujte nás prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sdílet
TOPlist