Moudrost dnešního dne:

Láska je marnivost a sobectví od počátku až do konce.

- Máte pocit neustálé únavy?

.

únavaMůže to být způsobeno tím, že je toho na vás moc. Děti ve škole najely na plný režim a je na ně potřeba neustále dohlížet, prací v domácnosti nám neubylo, naopak vám přibylo finišování prací na zahradě, aby byly zpracovány poslední výpěstky a mohli jste zahradu konečně zazimovat. Důsledkem toho jsou špatné výsledky v práci, kde se to snažíte trochu ošidit a nabrat tam sílu na další kolotoč, který vás čeká doma. Příčiny únavy ale mohou být jen díky tomu, že si neumíte správně zorganizovat čas a běháte tzv. od ničeho k ničemu, nebo proto, že máte špatné stravovací návyky. Příčin chronické únavy je mnoho.

- Stres a zdravý spánek

.

spánekDnešní svět je plný stresových faktorů. Honí vás šéf a dovolává se vyšších výkonů, i když už pracujete na doraz, vaše milovaná osoba onemocněla smrtelnou chorobou, manžela vyhodili z práce a on se dal na automaty, váš podnikatelský záměr nevyšel a nahánějí vás exekutoři,....
Jsou to všechno osobní tragédie, které navíc zhoršuje špatný spánek. Lehnete si s předsevzetím, že hned usnete, ale pak se mnoho hodin převracíte z boku na bok a hlavou se vám honí všechny nepříjemnosti, které se vám stejně nepodaří vyřešit. 

Mokré snění

.

snyAsi každému se někdy zdál nějaký erotický sen. Je to však jedna z věcí, o kterých hovoříme jen velmi neradi (pokud vůbec) a to zejména tehdy, kdy probíhá jinak, než se to děje v běžném životě. Ve snu si každý může prožít nějaké netradiční praktiky, románek s přítelem vašeho partnera, nebo dokonce s naprosto neznámým člověkem stejného pohlaví.

Vůbec není výjimkou, že snící dosáhne ve snu vyvrcholení a dalo by se říct, že velké procento lidí prožilo svůj první orgazmus právě během spánku.

- Silné stránky využíváme jen na 20%

.

protikladVědecké průzkumy dokazují, že 80 % lidí nevyužívá svoje silné stránky, svět tedy „běží“ jen na 20 % svého potenciálu. Z průzkumů Gallupova institutu, který vyvinul test silných stránek - Strengths Finder, navíc vyplývá, že pouze 30% lidí se ztotožňuje s větou "Ve své práci mám každý den příležitost dělat to nejlepší, co umím". 70% lidí tak plýtvá svými schopnostmi a nerealizuje se v oblasti, která by pro ně byla ideální.

I přesto podle výzkumu společnosti Randstad Workmonitor bylo v roce 2014 v práci v České republice spokojených 69% lidí.

Trpíte nějakou fobií?

.

pavoukMnoho lidí trpí nějakou fobii. Někdo se bojí pavouků někdo myší, ale jsou lidé, kteří si své fobie ani neuvědomují, protože ji nikdy nikdo nahlas nepojmenoval. Mezi takové fobie patří např. mysofobie – strach ze špíny. Takovíto lidé neustále umývají vše, s tím přicházejí do styku a nevědí, že je to divné. Podobných fobií je známo několik stovek. Když se někdo bojí myší, je těžké mu vysvětlovat, že ta myška má krásný čumáček a očička jako perličky a že mu přeci nic neudělá, protože fobie paralyzuje nejen tělo ale i logické myšlení. Mnohdy vás vyděsí už jen představa, že by se ve vašem okolí nacházel objekt vašich obav a začneme

.Závislosti a jak na ně

.

závislostAsi každý z nás se setkal s nějakou závislostí ať už svou vlastní nebo u svých blízkých. Je dobré si uvědomit, že závislost neznamená jen drogy a alkohol, ale je to v podstatě ztráta ovládání, která v nás vyvolává nutkavou potřebu cokoli udělat. Může jít o to zapálit si cigaretu stejně jako potřeba si pustit v 17 hodin nějaký seriál. Můžete namítnout, že některé závislosti jsou škodlivé a jiné neškodné. Zatímco cigareta nám může vyvolat rakovinu, tak ten seriál přeci nikomu neubližuje.  Opak je ale pravdou, každá závislost i ta sebenenápadnější může škoditprotože může poškozovat třeba vtahy.

TOPlist