Moudrost dnešního dne:

Pokud jsi dopadl až na dno, zapomeň na výmluvy, zmobilizuj zbytek sil a vší silou se od něho odraž.

...

Právě přítomno: 338 hostů a žádný člen

-Mimotělní zážitky

.

MonroeMonrouv institut, je nezisková společnost, která zkoumá lidské vědomí a mimotělní zážitky, byl založen panem Robertem Monroem, který se v padesátých letech minulého století účastnil pokusů, které měly zjistit, jestli se může člověk učit ve spánku.

V tomto institutu se scházejí různí lidé, aby se naučili pracovat se svou myslí a vědomě si navodit mimosmyslové zážitky. Jde většinou o čtenáře Monroových knih, jež si chtějí ověřit pravdivost jeho tvrzení a mnoho z nich se tam opakovaně vrací. Podle této teorie se může každý odpoutat od svého těla a navodit si mimosmyslový zážitek.

.Doc PhDr. Laura Janáčková - Muži chtějí milenky

.

knihaVe svém životě jsem byla manžela, milenka, manželka a milenka a nakonec jsem manželka i milenka jednoho jediného muže.

Když jsem byla pouze manželka, měl můj manžel milenku. Nerozuměla jsem tomu. Když jsem byla milenka, měl můj partner manželku. Nechtěla jsem tomu rozumět.

Když jsem byla manželka a milenka zároveň, můj manžel mě měl dost a můj milenec zase málo. Nerozuměla jsem sama sobě.

 

Ninja inovace

.

NINJA INOVACE NINJA INOVACE je povinná četba pro každého, kdo chce být v dnešní době úspěšný.

Kniha je v první řadě určená pro podnikatele nebo ty, kteří chtějí s vlastním podnikáním začít. Své si v ní však najde každý, kdo chce být úspěšný na profesionální úrovni. Autor knihy Gary Shapiro, prezident a CEO Consumer Electronics Association, měl za dobu své kariéry možnost vidět pády obrovských firemních kolosů a stejně tak i vzestup neznámých projektů vedených jen malým týmem lidí. Proč jsou některé společnosti úspěšné a ostatní se ztratí v zapomnění (nebo budou sloužit jen jako odstrašující příklady), odhaluje kniha Ninja inovace. 

Vyznáte se v tlačenici?

.

Vyznáte se vtlačeniciVíte, kdo se vyzná v tlačenici? Přece Štika! A kdo je to Štika? Štika je dívka či žena, která se vyskytuje v každé rodině či na pracovišti, a pozná se jedině v akci.

Štičky nesedávají v koutě a s lidmi ve svém okolí dokážou nenápadně manipulovat podle svých představ.„Ta ještě bude litovat!“, „Jak ovládat svého muže?“, „Taktika proti Té Zmiji“...

Právě tato kniha vás uvede do „štikologie“ a poradí, jak poznat pravidla hry a jak dosáhnout svých cílů.

.Ze mě. Cesta blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

.

Máme plnou pusu bezpečnosti na silnici, dítě strčíme do sedačky, spoutáme i psa, protože pes má mít také bezpečnostní pásy, a vedle toho jezdí naše auta dvě stě kilometrů v hodině!
To je to, co považuji za pokrytectví! Kdybychom chtěli opravdovou bezpečnost a záleželo nám na lidech, nikdo by tak rychle nejezdil. Nejezdili by kamiony po stejné silnici, jako jezdí malá auta. Ale tady nikomu o skutečnou bezpečnost nejde. Hlavní je, aby se autosedačky prodávaly, aby se prodávaly helmy! Možná budeme chodit v helmách dokonce i po ulicích, nebo nám přikážou nosit brnění, protože se to bude někomu hodit.

- Jak prokouknout druhé lidi

.

Tvrdí vám, že je to jeho nejlepší nabídka. Je tomu ale skutečně tak? Říká, že souhlasí. Opravdu? Slibuje, že už to nikdy neudělá. Chcete se podobným nepříjemným překvapením vyhnout, být o krok napřed před ostatními? Nechte si poradit od Joea Navarra, bývalého agenta kontrarozvědky FBI a uznávaného experta na neverbální chování. V knize autor popisuje, jak můžete rychle "přečíst" druhé lidi, jak odhalit jejich názory a myšlenky, dešifrovat jejich pocity a chování, vyhnout se skrytým léčkám a poznat podvodné jednání.

 

Nebraňte se úspěchu

.

Asi každý z nás ať už si to uvědomuje či ne, se snaží prokouknout skryté myšlenky druhých a ve světě obchodu je to více či méně profesionální úchylka. Když se vám dostane do rukou tato knika, s největší pravděpodobností si nejdříve budete všechny situace přehrávat na svých známých a vůbec si nepřipustíte, že by se to mohlo alespoň trochu týkat i vás. Zpozorníte vlastně až ve chvíli, kdy se autorka zmíní o tom, že tzv. Syndromem podvodníka trpí 70% lidí ať mužů či žen, a dojde vám, že na postech, kde jste mohli vlastně sedět vy, sedí 

 

Paradox šimpanze

.

paradox šimpanzeLidskou mysl ovládají racionální a logický Člověk a emocionální Šimpanz, který dokáže být vaším nejlepším přítelem, nebo nejhorším nepřítelem – v tom je paradox Šimpanze. Existuje množství návodů, příruček a knih, které vám poradí, jak se co nejvíce rozvinout až po dokonalého člověka, jak se zbavit různých nectností, kouřením počínaje přes přejídání, lenost až třeba po chorobné podléhání televizním reklamám. Lidé, kteří tyto knihy kupují, jich mívají často plné knihovny, ale žádoucí efekt se dostaví jen sporadicky. Problém je v tom, že tyto knihy většinou poskytují návody, které se mají dodržovat, a postupy, které se mají aplikovat.

17 tváří ženy

.

Před nedávnem vyšla knížka Alice Kirš, které je určena nejen ženám, ale všem, kteří se chtějí dozvědět něco více o "křehké" duši žen. Autorka vychází z vlastních životních zkušeností, přičemž popisuje hlavní rysy žen v určitých etapách a životních situacích.

Pokládá nejen sobě otázky, jako jsou, co pro mě znamená být ženou a jaký význam má v životě žen láska, manželství, mateřství. Jaký to vše má vliv na její sebevědomí a život ženy, která prožívá svou každodenní realitu ušlápnuté šedé myší, která se stává jen otrokem své rodiny potlačujíc své ženství

Vychováváme děti a rosteme s nimi

.

Kniha respektované americké terapeutky a rodinné poradkyně představuje ucelený koncept výchovy, kde nedominuje ani rodič ani dítě a namísto mentorování, ovládání a manipulace je s dítětem zacházeno s úctou a respektem. Nejen teoreticky, ale i na mnoha příkladech z praxe zjistíme, že svým dětem můžeme důvěřovat a bezpodmínečně je milovat. Pouze se musíme zbavit starých naučených a nefunkčních vzorců chování.
Proč je tato kniha výjimečná?

 

TOPlist