Moudrost dnešního dne:

Jistota, že jsme inteligentnější než ostatní, je povážlivá už proto, že ji s námi sdílí tolik pitomců.

...

Právě přítomno: 201 hostů a žádný člen

.Bohové Olympu - Neptůnův syn

.

Ve škole to nemá nikdo jednoduché, zvlášť když je obklopen ctižádostivými spolužáky, mořem bublajících hormonů a otravnými dospělými. A co teprve když u vás diagnostikují dyslexii a hyperaktivitu s poruchou pozornosti a k tomu všemu se z vaší učitelky matematiky stane příšera, která vás chce zabít? Přesně v takové situaci se ocitl dvanáctiletý Percy Jackson, hlavní hrdina stejnojmenné knižní série oceňovaného autora Ricka Riordana. Riordan propojil řeckou mytologii se strastmi současného dětství. A výsledkem je fantastická zábava.

 

Po celosvětovém úspěchu Percyho Jacksona začal Rick Riordan v roce 2010 pracovat na nové sérii s názvem Bohové Olympu. Její děj začíná dva měsíce po událostech románu Poslední z bohů a setkáte se v ní s mnoha starými známi. Hlavní role však patří třem zbrusu novým hrdinům, kteří mají částečně božský původ: chlapcům Jasonovi a Leovi a dívce Piper.

 

Riordan vyslyšel žádosti fanoušků a tentokrát čerpal nejen z řecké, ale i římské mytologie. Po vydání prvního dílu nazvaného Proroctví se v USA zopakoval úspěch Percyho Jacksona, kniha se okamžitě dostala na přední místa žebříčků amerických bestsellerů včetně prestižního žebříčku New York Times, kde dobyla první příčku. Druhý díl Neptunův syn vyšel v USA v rekordním prvotním nákladu 3 000 000 kusů. Riordan nyní pracuje na dalších dílech, kterých by podobně jako v případě Percyho Jacksona mělo být celkem pět.

 

Autor: Rick Riordan

Elektronickou knihu koupíte zde:

 

 


Sdílet
TOPlist