Moudrost dnešního dne:

Duševní bolest je horší než bolest tělesná.

...

Právě přítomno: 380 hostů a žádný člen

Jak získat vyšší sebevědomí

.

Jak úžasné sebevědomí jsme měli, když jsme byli malé děti. Stačí nahlédnout do mateřských školek a uvidíte s jakou chutí a samozřejmostí děti zpívají, tančí nebo malují. Věří, že všechno zvládnou. Rozmachují se po papíře a s naprostou jistotou kreslí portrét maminky, moře plné rybiček a zpívají tak hlasitě, jak to jen jde. Takové bylo naše dětství. všem pak nastal jakýsi zlom. „Něco“ se přihodilo a většina z nás během dospívání začala o sobě pochybovat a uvěřili jsme, že spoustu věcí neumíme.

My dospělí si velmi často nevěříme, příliš se kritizujeme, porovnáváme se s ostatními a živíme v sobě strach. Strach z toho, že neuspějeme, že budeme horší než ti ostatní, že se ztrapníme a v neposlední řadě řešíme, jak budeme při té či oné činnosti vypadat.

Když si řeknete, že něco nezvládnete, neumíte nebo nejste schopni se to naučit, váš mozek se podle toho zachová a od toho se odvíjí váš úspěch nebo neúspěch. Nezáleží na tom, zda to myslíte vážně nebo ironicky.

Zkuste poznat více sami sebe a přesvědčit se o tom, že jste úžasní. Třeba zrovna v kreslení. Umělcem se totiž můžete stát už za dva dny, ikdyž si myslíte, že neumíte kreslit. Prostřednictvím kurzů Kreslení pravou mozkovou hemisférou v sobě člověk objeví dosud nepoznané schopnosti, které nám pomáhají více věřit sami sobě. Z dvoudenních kurzů si všichni účastníci odnášejí portrét téměř na profesionální úrovni. Lidé, kteří prožijí tento neopakovatelný zážitek, odcházejí s vyšším sebevědomím a začínají si více věřit i dalších oblastech.

Všechno je možné! Dveře, do kterých chcete vejít, budou pro vás vždy otevřené, když se odhodláte strčit klíč do zámku.  

Autor: Klára Paroubková

Zdroj: www.hochmalova.cz

Sdílet
TOPlist