Moudrost dnešního dne:

V revmatismus a pravou lásku člověk věří, jen když na ně trpí.

...

Právě přítomno: 250 hostů a žádný člen

-Palmový olej je zabíják

.

Celé populace primátů jsou v obrovském měřítku masakrovány v mnoha z unikátních biotopech na Zemi, a to jen kvůli výrobě levného palmového oleje, který se nachází v mnoha výrobcích. Palmový olej je relativně nový fenomén, výrazně se popularizoval v posledních 20 ti letech, když firmy si uvědomily, jak levně jej lze vyrobit . Aniž by si nastavili jakýkoli limit, bezlítostně ničí vše, co se jim postaví do cesty, ve jménu zisku. Palmový olej je levnější alternativou zdravějších tuků, jakými jsou olivový nebo kokosový olej. Můžeme ho najít téměř ve všech výrobcích od jídla až po šampony.

 

Možná je pro některé zajímavou  části příběhu alespoň to, že není zdravý ani pro nás samotné, protože poškozuje srdce.

 

Oblasti, které byly zasaženy nejhůře jsou v Borneo, Sumatra, Indonésie a Malajsie. Rozsah destrukce je děsivý. Lesní dělníci jsou instruováni, aby zlikvidovali všechno, co se jim dostane do cesty, což zahrnuje rostliny, budovy, a dokonce i samotná zvířata. Sousta orangutanů bylo přejeto těžebními, nákladními vozy, nebo zabity mačetou.

Vzhledem k této odlesňovací čístce kvůli palmovému oleji, bylo v posledních 20 ti letech zničeno 90% míst, kde žili orangutani. Pokud by se pokračovalo stejným tempem, budou orangutani vyhubeni ve volné přírodě, během několika málo let.

 

 

Je těžké si představit, že lidské bytosti mohou stát stranou, vidět co se děje, aniž by udělali něco proti tomu. Přesto ale můžete něco udělat i vy. Nejjednodušší způsob, jak zastavit tento hrozný proces je přestat kupovat věci, které obsahují palmový olej. Chápeme, že to může být ale trochu obtížné, když si uvědomíme, kolik výrobků pro domácnost obsahuje palmový olej, ale kdyby alespoň každý od zítřka přestane nakupovat palmový, pak by jej nebylo potřeba vyrábět. A to jednoduché opravdu je. Můžete také informovat obchodníky, že bude bojkotovat výrobky, které obsahují palmový olej. Společnosti profitují jen díky svým zákazníkům, a bude-li protestovat dost lidí, bude slyšet i jejich hlas.

Sdílet
TOPlist