Moudrost dnešního dne:

Není pravda, že máme příliš málo času, ale že ho příliš mnoho promarníme.

...

Právě přítomno: 222 hostů a žádný člen

.Recenze - Stelivo pro kočky

.

Pořídili jste si kočku, která vám přináší mnoho radostí. Překvapuje vás tím, jak za vámi běhá jako pejsek, neustále vyhledává vaši přítomnost i tím, že se naučí různým povelům, navzdory tomu, že je prý kočka neposlušná.

Současně s těmito radostmi vám přibydou i starosti. Určitě je dobré kočičce koupit nějaké, byť levné škrabadlo, protože si na něm bude brousit drápky a nepoškodí vám nábytek. Jen je potřeba ji občas napomenout, aby pochopila, že škrábat může jen tam. Pelíšek až tak důležitý není, stejně si najde vlastní místo, kde se ji bude líbit. 

Co už je důležitější je přenoska, protože např. výlet k veterináři se pro vás může stát noční můrou. Bezesporu se ale doma vůbec neobejdete bez kočičího záchodu.

 

I když se kočka většinu dne zdržuje venku, měla by mít doma toaletu s dobrým stelivem. Většina koček s různým tvarem WC, nebo různým stelivem nemá žádný problém a rychle si zvykne na změnu. Jenže jedno to není vám. Abyste nemuseli čichat zápach linoucí se zejména při stolici, je lépe volit uzavřenou boudičku. Ale ani pak nemáte vyhráno, protože je potřeba zvolit stelivo. Každé stelivo je trochu jiné a zorientovat se v tom, které budete kupovat stabilně je těžké, protože pokud si důkladně nezapisujete, že tohle stelivo jo a tohle už nikdy ne, tak se ocitnete v kruhu a stejně při nákupu zapomenete, které bylo to špatné. 

Můžete sice věřit příbalovým letákům, ale někdy je lepší vlastní zkušenost, protože papír snese všechno.

 

Extreme Classic stelivo - cena 30 Kč/kg

absorbuje a neutralizuje zápach, extra pevná tvorba hrudek, neprašné, nelepí se na tlapky a na dno toalety, není třeba výměny kompletního steliva z toalety.

Nemám s ním zkušenosti, ale popis vypadá slibně.

 

Catsan - cena 37 Kč/Kg

Absorbuje a neutralizuje zápach, pohlcující vlhkost, zamezuje množení bakterií.

No, je pravda, že pohlcuje zápach, ale nehrudkuje a kočka to nasáklé stelivo pak roznáší po bytě, což je v případě koberců problematické.

 

BIOKAT´S natural - cena 13 Kč/kg

Vysoce hrudkující podestýlka, perfektně pohlcuje pachy a minimálně práší. Stelivo se nelepí na srst, takže je vhodné i pro dlouhosrsté kočky. Hrudky lze zlikvidovat v domácím odpadu anebo využít do kompostu. Není nutné měnit celé WC.

Ano, výborně hrudkuje, zápach taky pohlcuje, ale kočka ho roznáší na tlapkách. Nicméně je to dobré stelivo.

Recenze na stelivo BIOKAT

 

 

MIKEŠ STANDARD – 8 Kč/kg

Hrudkující stelivo, jedinečné absorpční vlastnosti, pohltí zápach i vlhkost, neobsahují žádné škodlivé chemikálie, návykové látky a umělá barviva, ekologicky nezávadný.

Podle mých zkušeností stelivo silně zapáchá, lepí se na lopatku a spodní část toalety a hrudky nedrží pohromadě čili je potřeba vše často měnit a cena kontra výkon - je to ve finále předražené.

 

ZVERLIT – cena 22 Kč/kg

Bentonitový, přírodní produkt s mimořádnými hygienickými vlastnostmi, ekologický čistý, maximálně vsakující, absorbující pach, hrudkující - úsporný, nealergizující.

Stelivo sice jako nové voní, ale pachy moc nepohlcuje. Hrudky se při hrabání kočky rozpadají, nejdou tedy vyndat. Celá várka proto zapáchá a je ji potřeba vyměnit celou, což se značně prodraží.

 

 

Kočkolit Cat's Best Öko Plus -44 Kč/kg

Podestýlka je kompostovatelná a může být zlikvidována i v toaletě. Je však nutno splachovat dostatečným množstvím vody! Má 3 x vyšší užitnost, neboť efektivně váže tekutinu a je tak velmi úsporný. Má vysokou schopnost pohlcování pachů, je 100% přírodní, bez umělých přísad, vyroben ze smrkových a jedlových stromů.

Velmi dobrý, dobře absorbuje i separuje výkaly, dobře se nabírá, ale protože je hodně lehký, kočka jej roznáší kolem záchodu. Čím delší chlupy, tím horší to je. Vypadá to, že už se tento druh nevyrábí.

Recenze na stelivo CAT'S BEST

 

CLAUDE - 5,99 Kč/kg

Hrudkující stelivo pro kočky - minerální bentonit.

Těhotné ženy, kojící matky, malé děti a osoby se sníženou imunitou by se měli vyvarovat kontaktu s použitým stelivem. Použité stelivo zabalte do umělohmotného pytle a odstraňte s běžným domácím odpadem. Nikdy nevhazujte stelivo do WC ani do kompostu.

Zápach celkem pohlcuje, ale stelivo se rozmočí a na dně kočičí toalety vytváří lepkavou těžko odstranitelnou hmotu.

 

Clean Hygienic - 21 Kč/l

Hygienické stelivo do toalet pro kočky. Neutralizuje pachy. Pomáhá bránit růstu bakterií. Vysoce absorpční. Nikdy nevhazujte stelivo do WC. Nepoužívejte je ke kompostování ani nezahrabávejte na zahradě, neboť kočičí exkrementy mohou obsahovat bakterie.

Zápach pohlcuje celkem dobře, rovněž dobře hrudkuje, ale stelivo roznáší kočka na tlapkách, protože je lehké, navíc se lepí ke dnu záchodku, vč. lopatky, pokud příjdete s čištěním hned po vykonaní potřeby a pak se špatně smývá.

 

Biokat´s Compact - 16 Kč/l

Jemné hrudkující stelivo, lehké a kompaktní. Úsporné ve spotřebě. Vydrží až 4 x déle než ostatní běžné kočkolity!
• Odejměte snadno pouze nasáklé stelivo - vlhký granulát tvoří pevné hrudky.
• Jen trochu doplnit - hned je vše hygienicky čisté

Pohlcuje zápach průměrně dobře, při úklidu čisté stelivo dobře propadává lopatkou, a tak je i šetrné na spotřebu, nelepí se na záchod. Kočka ho ze záchodku na tlapkách vynáší jen málo.

 

Tesco Value - 5Kč/l

Hrudkující stelivo pro kočky - minerální bentonit 5kg.  Hrudkující stelivo pro kočky - minerální bentonit.

Docela dobře pohlcuje zápach, hrudky moc nedrží pohromadě, a tak je poměrně velká spotřeba steliva, protože je potřeba více měnit. Pytel vydrží jen jeden týden, cena je ale hodně příznivá. Zděsíte se ale, když si uvědomíte, kolik odpadu vyprodukujete a kolik pytlů steliva musíte za měsíc odnosit. Výborná volba na cesty, protože vám není líto stelivo vyhodit i po jednom použití.

 

britBrit Ultra Fresh stelivo - 13 Kč/kg

Přírodní hrudkující bentonitové stelivo pro kočky
Stelivo Brit Ultra Fresh je sětrné k přírodě. Použitý materiál – bentonit – zaručuje mimořádně vysokou absorpci tekutiny. Jedinečné antibakteriální vlastnosti hmoty neutralizují zápach a udržují vaši domácnost v čistotě a svěžesti. Díky malé velikosti granulí a nízké prašnosti bude použití boxu se stelivem pro vaši kočku příjemnější. Díky stabilnímu kompaktnímu hrudkování je spotřeba Brit Ultra Fresh ve srovnání s běžným kočičím stelivem nižší.

Dobře hrudkuje, ale za mohra se totálně rozpadá. Hrudka v sobě celkem dobře zamkne nejen znečištěné stelivo, ale i zápach, a tak stelivo dlouho vydrží.

 

tigerinoTigerino - 24 Kč/kg

Hrudkující kočkolit z přírodního jílu. Extrémně rychlá tvorba hrudek! Váže nepříjemný zápach a má vysokou savost - až 4 x výkonnější než běžné kočkolity. Zrna jsou mimořádně jemná a prašnost je menší než 1%! 

Velmi dobrá savost, ale zápach moc nepřekrývá. Díky jemnosti se také dost roznáší.

Recenze na stelivo Tigerino

 

biocatsBiokat´s Classic Fresh - 13 Kč/l    Biokat´sClassic Fresh

Hrudkující stelivo z přírodních látek, s dokonalou vazbou zápachu až 100%, podestýlka je velmi savá a tvoří se 100% pevné hrudky.

Pokud nepřijdete uklízet těsně po vymočení kočky, tak jsou hrudky docela pevné. To je zřejmě důvod, proč stelivo ani po 14 dnech nezapáchá. Opravdu jen stačí vybírat hrudky. Takže cena kontra výkon je super.

 

 

 

Autor článku: Jarmila Petrášová

 

 

Sdílet

Komentáře   

0 #16 Pavel 2019-05-18 14:31
Jinak, co se týká té ceny. Ano, je to možná dražší, ale jedná se o jednorázovou záležitost. A jedna kočičí toaleta CatGenií může být klidně pro pět koček a stelivo řešit nemusíte, jelikož granule jsou omyvatelné. Ale je to věc názoru. Když se někomu chce neustále vyhazovat peníze za stelivo a řešit každodenní čištění a vynášení bobků u klasických záchodů pro kočky, tak pak proč ne.
Citovat
0 #15 Pavel 2019-05-18 14:24
Ještě před dvěma lety jsme měli koupelnu plnou kočičích záchodů :-) - no máme tři kočky - takže tři klasické toalety byly jasnou volbou. Jenže, i když jsme to čistili pravidelně a pravidelně měnili stelivo, po bytě zápach šel cítit. Moje manželka se pak jednoho dne naštvala, že máme tolik záchodů, že neděláme nic jiného než uklízíme po kočkách a stejně ten zápach je všude. Pak narazila na toaletu CatGenií, objednali jsme ji - jedna nám pro tři kočky stačí a už nic nemusíme řešit. Nastavili jsme si aktivaci kočkou, takže pokaždé, když kočka opustí záchod, se toaleta sama vyčistí.
Citovat
0 #14 Administrátor 2019-01-29 08:12
No jo, reklama je reklama .... :-), ale cena je docela šílená a provoz taky není zadarmo, to by si měli lidé taky uvědomit. Osobně se domnívám, že cena je hodně nadsazená. Porovnám-li tuto plastovou krabici např. s ledničkou, kde je cena srovnatelná, tak je to asi dost názorné.
Citovat
0 #13 Rajdina 2019-01-28 20:06
Popravdě jsem se toho bála i já. Ale naše Míca si zvykla velmi rychle a je spokojená. No a i já. Takže za mě catgenie super kup. Ale tak máte 14 dní na odstoupení od smlouvy pokud vím...takže bych se nebála.quote name="Daniela"]Cituji irena:
Můžete mi prosím napsat, kde kupujete kočičí toalety vy? nevím kterou vybrat, jde o to, že naše kočka - asi jako každá druhá je strašný paličák, abych toaletku nemusela za týden neúspěšně zkoušet někde prodatJá jsem mým 3 kočkám koupila automatickou toaletu catgenie tady : a jsem s ní spokojená , nikde to doma nesmrdí, mám to téměř bez práce a kočky tam chodí rády :)
Citovat
0 #12 Daniela 2019-01-24 09:04
Cituji irena:
Můžete mi prosím napsat, kde kupujete kočičí toalety vy? nevím kterou vybrat, jde o to, že naše kočka - asi jako každá druhá je strašný paličák, abych toaletku nemusela za týden neúspěšně zkoušet někde prodatJá jsem mým 3 kočkám koupila automatickou toaletu catgenie tady : a jsem s ní spokojená , nikde to doma nesmrdí, mám to téměř bez práce a kočky tam chodí rády :)
Citovat
0 #11 Linda 2019-01-22 14:25
Za mě jednoznačně automatická robotická toaleta CatGenie. Odpadne vám to ustavičné řešení steliva, nemusíte se už o nic starat, není zapotřebí záchůdek čistit a nikde není nic cítit. Toaleta vše zvládne za vás.
Citovat
0 #10 irena 2018-04-02 15:07
Můžete mi prosím napsat, kde kupujete kočičí toalety vy? nevím kterou vybrat, jde o to, že naše kočka - asi jako každá druhá je strašný paličák, abych toaletku nemusela za týden neúspěšně zkoušet někde prodat
Citovat
+1 #9 Valérie Kaplanová 2017-03-29 17:04
Za mě je nejlepší stelivo Caliopsis stelivo Silica gel.
Dá se sehnat za rozumnou cenu a vůbec o něm nevíme!
Citovat
0 #8 Kája 2016-06-22 19:27
Já se přidávám ke spokojeným nakupujicím automatických záchůdku
Citovat
0 #7 Karolína Kochrt. 2016-05-26 08:14
My zase máme kočičí toaletku. Je to automatická toaleta a je vážně úžasná. Mám dvě kočky a čištění bylo vždycky u klasických toaletek pro mě takové nechutné :-D . Pak jsem ještě hledala recenze a zkušenosti a objednala. Po roce užívání jsem maximálně spokojená. Prostě je to něco jako klasický záchod pro lidi.
Citovat
TOPlist