Moudrost dnešního dne:

Představte si život jako hru, kde 24 hodin denně žonglujete s pěti míčky: práce, rodina, zdraví, přátelé a smysl života a snažíte se je udržet ve vzduchu.

...

Právě přítomno: 269 hostů a jeden člen

Finanční horoskop na rok 2015

.

horoskopVstup do nového roku je spojen s předsevzetími a novými plány. Co nás čeká v oblasti financí a jaké vyhlídky můžeme čekat ohledně domácího rozpočtu? Nechte se inspirovat finančním horoskopem a podívejte se, co vás čeká v příštím roce!

Vodnář (20.1. - 18.2.)
Vzdušné znamení Vodnáře nedovolí svým zrozencům přílišnou usedlost v oblasti financí. Přestože bývají na své peníze ostražití, nevyhnou se občasné euforii utrácet a ztrácet kontrolu nad svými výdaji.

Jejich idealistické vnímání světa se promítá i do vnímání domácího rozpočtu. Občas ztrácí pojem o dlouhodobém plánování a neuvědomují si, že jejich současná finanční situace nemusí trvat věčně. V novém roce by měli mít na paměti, že zdravý domácí rozpočet vyžaduje neustálou kontrolu a plánování.

 

Ryby (19.2. - 20.3.)
Ačkoli jsou Ryby svou podstatou spíše pasivní a klidné, umí v patřičné situaci projevit svůj temperament. Dá se říct, že jsou mistry okamžiku. Dokáží překvapit svou pohotovou reakcí v momentě, kdy by to od nich nikdo nečekal. To může být rizikové z pohledu neočekávaných rozhodnutí v oblasti financí. Navzdory silně vyvinuté intuici mají sklon upadat do finančních potíží častěji než jiná znamení. Pomoci jim může neustálá ostražitost.

 

Beran (21.3. - 19.4.)
Energičnost a temperament. To jsou Beranovy typické rysy, které mohou být jak prospěšné, tak zrádné. Zejména v oblasti financí je třeba dát pozor na neuvážená rozhodnutí založená na impulzivní reakci. V současné době snadných a rychlých půjček je velmi jednoduché podepsat nevýhodnou smlouvu, která může mít za následek zklamání v podobě vysokých splátek a nedostatku hotovosti.  

 

Býk (20.4. - 22.5.)
Sklon Býků obklopovat se hezkými až luxusními věcmi mívá za následek finanční eskapády v peněžence. Býci patří z hlediska zadlužení k nejohroženějším znamením a je pro ně proto velice důležité, aby dokázali krotit své vášně v oblasti nákupů. Když si dokáží udělat přehled v peněžním toku a především si pohlídají neplánované výdaje, mohou se těšit v létě na báječnou dovolenou za teplem, které mají tak rádi. V opačném případě je čeká nepříjemná bilance rodinného účtu či dokonce vyjednávání s inkasní společností.

 

Blíženci (23.5. - 21.6.)
Vánoce udělaly Blížencům díru do rozpočtu. Protože je v novém roce čekají větší investice, měli by si pohlídat, zda jim finance neunikají okny. I malé nekontrolované výdaje mohou mít za následek odložení svých finančních plánů. Období Vánoc jim ukázalo, že každé uvolnění ve finanční disciplíně má vliv na dosažení kýžených cílů. Pokud vydrží, budou se moci už v březnu radovat z výsledků svého snažení. Milí Blíženci, nechte v sobě zvítězit vaši úspornější polovinu a úspěch bude zaručen!

 

Rak (22.6. - 22.7.)
Impulzivní nákupy a neplánované výdaje k Rakům neodmyslitelně patří. Sklon podlehnout současné potřebě působí u jinak velmi citlivých a vnímavých Raků rozporuplně. Přestože s těmito sklony bojují, příliš se u neplánovaných nákupů nečervenají. Letošní rok bude jiný. Raci budou o svých výdajích více přemýšlet a budou mít pocit, jakoby už vše měli. Tento pocit nebude trvat věčně – už na podzim budou opět ve své „formě“. Proto pozor na předvánoční nákupy!

 

Lev (23.7. - 23.8.)
Rozený vůdce Lev je pánem rodinného rozpočtu. Má dobrý přehled o svých i partnerových financích, dokáže včas zasáhnout a usměrnit tok financí tak, aby nedošlo k potížím. Kde jiným dochází dech, tam ho většinou Lev nabírá. Nejinak tomu bude po období dovolených a po Vánocích. Neznamená to ale, že se Lev neumí zadlužit. Naopak. Půjčku nebo úvěr vezme, ale s rozvahou a vědomím, že má dostatečně vysokou finanční rezervu.  

 

Panna (24.8. - 22.9.)
Pečlivé a trpělivé Panny málokdy dopustí, aby jejich rodinný rozpočet utrpěl větší trhliny. Přestože u nich obliba kvalitních a vkusných věcí občas probudí sklon k neuváženým útratám, málo kdy sejdou z cesty a dokážou jít poměrně pevně za svým cílem. Věci si pořizují až v momentě, kdy na ně ušetří dostatek peněz. To samé očekávají také od svého partnera.

 

Váhy (23.9.-22.10)
Příslovečná váhavost se u zrozenců ve znamení Vah rozhodně v oblasti financí neprojeví. V otázkách peněz mají poměrně vyhraněné názory a představy. Ne jinak tomu bude i v roce 2015. Přesto občas neodolají nezvladatelné touze udělat si radost a pořídí si něco, co je výrazně nad jejich poměry. Měli by si proto dát pozor na nevýhodné půjčky a vytvářet si dostatečné finanční rezervy, které umožní jejich hladké splácení.

 

Štír (23.10.-21.11.)
Nezvladatelné dluhy se rozhodně nemohou týkat Štírů. Tato spořivá znamení, která mají většinou skvělý přehled o domácím rozpočtu, jen velmi zřídka přistoupí k nevýhodné půjčce nebo nejistým výdělkům. Jejich racionální myšlení jim nedovolí zadlužit se kvůli spotřebním věcem, které nepřináší dlouhodobý efekt. Proto ani v roce 2015 nemusí mít obavy, že by měli „díru v rozpočtu”. Pokud udrží své předsevzetí šetřit za každou cenu, mohou se koncem roku dočkat značných úspor.

 

Střelec (22.11.-21.12)
Střelci mají s novým rokem velké plány. K jejich uskutečnění je ale potřeba čím dál více peněz. Proto by se měli před jakýmkoli plánovaním nejprve zastavit a uvědomit si, jaké jsou jejich finanční možnosti. Mohli by totiž s hlavou v oblacích plánovat investice, které jsou nad jejich možnosti. Naštěstí je vždy zastaví jejich přirozená touha mít vše pod kontrolou. V roce 2015 budou pociťovat větší touhu dopřát si to, co si museli v minulých letech upírat. Často tomu podřídí také své výdaje.

 

Kozoroh (22.12.-19.1.)
Kozoroh přirozeně inklinuje k důstojnému způsobu života. Dluhy a finanční potíže jsou pod jeho úroveň. Stejný postoj si udrží i v novém roce. Na dovolenou pojede pouze v případě, že si našetří patřičnou sumu, za stejných podmínek si bude pořizovat nové auto. Nebude se ho tak týkat ani nadměrná vánoční spotřeba či jiné projevy hýření.

 

Autor článku: Alexandra kostřicová

www.virklis.cz

Sdílet
TOPlist