Moudrost dnešního dne:

Láska nezná stáří

...

Právě přítomno: 239 hostů a jeden člen

Ekologická doprava

.

E.ON je historicky první energetická společnost v České republice, která zprovoznila veřejnou nabíjecí stanici v obchodní galerii Vaňkovka Brno a navíc od března letošního roku dodává do svých plnicích stanic stlačený zemní plyn s dvacetiprocentní příměsí bioplynu, tedy plynu vyrobeného z obnovitelných zdrojů. V posledních měsících představila společnost E.ON své nové projekty v oblasti alternativních pohonů.

Ve spolupráci s výrobcem automobilů Mercedes-Benz přiveze postupně do České republiky pětadvacet „smart ed“ (electic drive),které zapůjčí bezplatně různým institucím. První z nich již slouží Pražské záchranné službě nebo v ZOO Praha.

Týmy studentů Provozně ekonomické fakulty (PEF) Mendelovy univerzity v Brně pomohli vytvořit návrh marketingové strategie pro společnost E.ON na prodej ekologických dopravních prostředků. Cílem projektu bylo vytvoření komunikační strategie, která by zvýšila povědomí a poptávku po ekologických dopravních prostředcích. Studenti dnes výsledky své práce prezentovali pro vedení společnosti E.ON, která jim projekt zadala. Vítězný tým[i]  převzal z rukou jednatele E.ON Karla Dietricha-Nespěšného šek v hodnotě 20 000 Kč.

Povědomí o ekologických dopravních prostředcích a jejich výhodám oproti prostředkům na běžný pohon je stále velmi nízké. Pod pojmem alternativní pohony rozumíme stlačený zemní plyn (CNG) a elektřinu. „Snahou je podpořit ekologickou dopravu a snížit tak závislost dopravy na ropě,“ uvedl Vladimír Vácha, tiskový mluvčí společnosti E.ON.

Pracovní týmy studentů PEF vedoucím zástupcům společnosti E.ON prezentovali, jak efektivně komunikovat s veřejností, potenciálními zákazníky, o výhodách alternativních pohonů dopravních prostředků. „PEF se profiluje jako fakulta zaměřená na praxi a právě to byl hlavní důvod, proč jsme oslovili studenty této fakulty,“ uvedla Šárka Fišerová, senior HR manažerka společnosti E.ON. Vítězný tým[ii]  převzal z rukou jednatele E.ON Karla Dietricha-Nespěšného šek v hodnotě 20 000 Kč a navíc toto řešení pomohou společnosti aplikovat i v praxi. „Oslovení právě naší fakulty není náhodné. Je výsledkem několikaleté spolupráce naší fakulty a energetické společnosti E.ON, jež je generálním partnerem, uvedla prof. Ing. Jana Stávková, CSc., děkanka fakulty.

 

Za PR oddělení PEF

Ing. Jiří Urbánek

 

 

[i]  Tým vítězných studentů jmenovitě: Bc. Halík Petr, Bc. Kašpárková Zlata, Bc. Olbert Michal, Bc. Vaculík Lukáš

Sdílet
TOPlist