...

.Dna - nemoc králů

Nemoc králů proto, protože vzniká z tzv. neukázněné životosprávy. Ke zlepšení stavu pomáhá snížená konzumace alkoholu, červeného masa, krevních výrobků, hub a naopak zvýšená konzumace čisté vody, ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva.

002 086Rovněž se snažte se nekompinovat léčbu, která jde proti sobě, např. soda (zásaditá) a citron (kyselina).

 

Lněné semínko (drcené) má schopnost snížit hladinu kyseliny močové. Jezte 1-2 polévkové lžíce denně.

 

Nebo: Soda bikarbona pomáká neutralizovat kyselinu močovou. 1/2 čajové lžičky sody smíchejte se  3 dcl čisté vody a pijte 1 až 2 krát denně.

 

Nebo:  Kurkuma potlačuje zánět, tlmumí bolest a brání vzniku infekcí v místě poškozeného tkaniva. Zlepšuje činnost jater a ledvin.  Užívejte 1 až 2 čajové lžičky práškové kurkumy, kterou si můžete přidávat do jídla i nápojů.

Nebo: konzumace višní a třešní, v případě nedostatku čerstvých mohou být i kompoty.

 

Nebo: Lopuch velký má diuretické účinky (vylučování moči, pocení), čímž zlepšuje látkovou výměnu, dobře účinkuje na onemocnění kloubů a při dně.

 

Nebo: Libeček je výborný na trávení. Výluh lze udělat ze všech části rostliny, nejvýraznější účinek má ale hlavně kořen.

 

Nebo: Citronová šťáva zabraňuje krystalizaci kyseliny močové v kloubech. Denně vypijte 1 sklenici vody, do které jste vytlačili 1 citrón.  

 

Nebo: Jablečný ocet obnovuje pH rovnováhu v těle, rozpouští krystalky kyseliny močové a urychluje její vyplavování z těla. 2x denně pijte 2 dcl vody s 1 čajovou lžičkou jablečného octu.

 

Nebo: Ananas  obsahuje bromelain. Potlačuje bolest, má protizápalové a hojivé účinky. Snězte denně 100 - 200 gramů pokud možno čerstvého ananasu alebo jeho šťávy.

 

Nebo: Ocún jesenní (tinktura-potírání).

 

Nebo: Pro své zklidňující účinky je lopuch vhodný do masážních olejů.