Moudrost dnešního dne:

Člověk nemusí vlastnit to, co miluje. Skromnému člověku stačí vědomí, že to milované žije.

...

Právě přítomno: 279 hostů a žádný člen

...

.Dna - nemoc králů

Nemoc králů proto, protože vzniká z tzv. neukázněné životosprávy. Ke zlepšení stavu pomáhá snížená konzumace alkoholu, červeného masa, krevních výrobků, hub a naopak zvýšená konzumace čisté vody, ovoce, zeleniny a celozrnného pečiva.

002 086Rovněž se snažte se nekompinovat léčbu, která jde proti sobě, např. soda (zásaditá) a citron (kyselina).

 

Lněné semínko (drcené) má schopnost snížit hladinu kyseliny močové. Jezte 1-2 polévkové lžíce denně.

 

Nebo: Soda bikarbona pomáká neutralizovat kyselinu močovou. 1/2 čajové lžičky sody smíchejte se  3 dcl čisté vody a pijte 1 až 2 krát denně.

 

Nebo:  Kurkuma potlačuje zánět, tlmumí bolest a brání vzniku infekcí v místě poškozeného tkaniva. Zlepšuje činnost jater a ledvin.  Užívejte 1 až 2 čajové lžičky práškové kurkumy, kterou si můžete přidávat do jídla i nápojů.

Nebo: konzumace višní a třešní, v případě nedostatku čerstvých mohou být i kompoty.

 

Nebo: Lopuch velký má diuretické účinky (vylučování moči, pocení), čímž zlepšuje látkovou výměnu, dobře účinkuje na onemocnění kloubů a při dně.

 

Nebo: Libeček je výborný na trávení. Výluh lze udělat ze všech části rostliny, nejvýraznější účinek má ale hlavně kořen.

 

Nebo: Citronová šťáva zabraňuje krystalizaci kyseliny močové v kloubech. Denně vypijte 1 sklenici vody, do které jste vytlačili 1 citrón.  

 

Nebo: Jablečný ocet obnovuje pH rovnováhu v těle, rozpouští krystalky kyseliny močové a urychluje její vyplavování z těla. 2x denně pijte 2 dcl vody s 1 čajovou lžičkou jablečného octu.

 

Nebo: Ananas  obsahuje bromelain. Potlačuje bolest, má protizápalové a hojivé účinky. Snězte denně 100 - 200 gramů pokud možno čerstvého ananasu alebo jeho šťávy.

 

Nebo: Ocún jesenní (tinktura-potírání).

 

Nebo: Pro své zklidňující účinky je lopuch vhodný do masážních olejů.

Sdílet

.Další rady a nápady

Dávkovač potravin

Žlučníkový záchvat

Žlučníkový záchvat může vyvolat tučné jídlo,  alkoholické  nápoje, nebo silně kořeněná jídla.  Objevuje se silná bolest pod pravými žebry, která vystřeluje do zad. Pocit nafouknutého břicha může provázet i pocit na zvracení. Na bolestivé místo je dobré přikládat studené obklady.

Číst dál...

Spáleniny

"Když tě pálí děvucho, tak se chytni za ucho", říkanka, která se stala pravdou, nebo pravda, která se stala říkankou? Faktem je, že když se spálíme, tak bychom měli rychle sáhnout na něco studeného (a to bývá i ucho), aby se teplo dále v kůži nešířilo.

Číst dál...

Reflexní zahradní plot

Reflexní zahradní plot, který mění vzhled v závislosti na ročním období Číst dál...
TOPlist