...

- Sluha na odkládání oděvů

Staré, ale pěkné židle, na kterých se vám špatně sedí většinou leží někde ve sklepě. Můžete jim vdechnout nový život a znovu je zařadit do interiéru. Jednoduchou úpravou si z nich vyrobíte sluhu na přípravu oblečení, které by se vám jinak na háčku pokrčily. Děti se naučí pořádku a vy už nebudete ráno po slepu šmátrat ve skříni.

sluha

Sdílet

.Další rady a nápady

Přírodní barva na vajíčka

Nechcete-li používat chemické barviva, udělejte si své vlastní barvy. Barvivo získané z přírodních surovin našemu tělu neškodí a používá se už hodně dlouho.

Číst dál...

Proč se vánoční stromeček nedožil Vánoc?

Koupili jste si drahý vánoční stromek a o vánocích jste měli více jehlic na zemi než na stromku?  S největší pravděpodobností jste se k němu špatně zachovali. Stromky obsahují asi 60%vody. Pokud stromek rychle zmrznul a nebo rozmrznul, poškodí se struktura dřeva a stomek odumře rychleji. Stromky ze severních zemí jsou proti mrazu lépe chráněné a proti mrazu odolnější.

Opadané jehličí se nám často skryje do sedaček a koberců na dlouhé měsíce po vánocích. Když postavíte stromek do stojanu, postříkejte celý stromek lakem na vlasy. Jehličí nebude tak rychle osychat a na stromku se udrří déle.

Špinavá mikrovlnná trouba

Dejte do skleněné misky asi 100 ml vody, do které vymačkáte 1-2 citróny. Vložte misku do mikrovlnky a zapněte na 2 minuty na nejvyšší výkon. Špína by se měla uvolnit, pokud ne, opakujte.

Číst dál...

Jak uvařit dobrou rýži

V hrnci rozpustíme asi lžíci másla. Přidáme 1 hrnek rýže, kterou na másle orestujeme, aby se zatáhla. Potom zalijeme 1,5 hrnku vody, sůl a dáme dusit. Dusíme asi 10 minut, kdy rýže do sebe pohltí vodu. Potom máme tři možnosti:

Číst dál...
TOPlist
SEO Rozcestník