Moudrost dnešního dne:

Žádná kočka není tak černá jako lidské svědomí.

...

Právě přítomno: 1256 hostů a žádný člen

Regulace provizí zprostředkovatelům pojištění

.

pojištění27.9.16 Novela, kterou se mění zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích reguluje zálohové provize u životních pojištění, a to včetně rizikových pojištění, tedy u investičních, kapitálových i rizikových složek životních pojistek. Novela nestanovuje maximální výši vyplacené provize, ale zavádí pětileté storno. Při výpovědi pojištění v prvních pěti letech jeho trvání tak bude mít zprostředkovatel nárok jen na jednu šedesátinu sjednané odměny za každý měsíc, po který pojištění trvalo.

U pojistek sjednaných na dobu kratší než 5 let dostane zprostředkovatel odměnu v takové výši, kolik činí podíl doby skutečného trvání pojištění a sjednané pojistné doby vyjádřený v měsících. Regulace se netýká jednorázových pojištění a pojištění, u nichž byla odměna sjednána jako rovnoměrná roční platba zprostředkovateli po celou dobu trvání pojištění. Náklady na pojištěbí by pojišťovny měly uplatňovat rovnoměrně po dobu 5 let. Za každý měsíc trvání pojištění si tak budou moci odečíst jen jednu šedesátinu z celkových pořizovacích nákladů souvisejících s uzavřeným pojištěním. 

Více zde

Autor: Martina Vojíková

Sdílet

.Další rady a nápady

Pěstování sazenic mimo záhon

Taky každý rok nakupujete nebo hledáde kdejaký kelímek, abyste si mohli předpěstovat sazenice? Zbytečnost, už je to vymyšleno.

Číst dál...

Skládání ponožek

Máte rádi řád a tento řád vám narušují neuspořádané ponožky? Složte si je tak, aby se vám to líbilo.

Číst dál...

Reflexní zahradní plot

Reflexní zahradní plot, který mění vzhled v závislosti na ročním období Číst dál...

.Příznaky mrtvice (infarktu)

Své zdraví držíme v rukou zejména my sami. Jak poznáme, že jsme prodělali právě infarkt? Někdy přijde a odejde tak nenápadně, že si toho nemusíte ani všimnout.

Číst dál...
TOPlist