Moudrost dnešního dne:

Někdy mám pocit, že o co víc je vědy ve školách, o to méně jí je v hlavách těch, co školu opouštějí.

...

Právě přítomno: 586 hostů a žádný člen

Regulace provizí zprostředkovatelům pojištění

.

pojištění27.9.16 Novela, kterou se mění zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích reguluje zálohové provize u životních pojištění, a to včetně rizikových pojištění, tedy u investičních, kapitálových i rizikových složek životních pojistek. Novela nestanovuje maximální výši vyplacené provize, ale zavádí pětileté storno. Při výpovědi pojištění v prvních pěti letech jeho trvání tak bude mít zprostředkovatel nárok jen na jednu šedesátinu sjednané odměny za každý měsíc, po který pojištění trvalo.

U pojistek sjednaných na dobu kratší než 5 let dostane zprostředkovatel odměnu v takové výši, kolik činí podíl doby skutečného trvání pojištění a sjednané pojistné doby vyjádřený v měsících. Regulace se netýká jednorázových pojištění a pojištění, u nichž byla odměna sjednána jako rovnoměrná roční platba zprostředkovateli po celou dobu trvání pojištění. Náklady na pojištěbí by pojišťovny měly uplatňovat rovnoměrně po dobu 5 let. Za každý měsíc trvání pojištění si tak budou moci odečíst jen jednu šedesátinu z celkových pořizovacích nákladů souvisejících s uzavřeným pojištěním. 

Více zde

Autor: Martina Vojíková

Sdílet

.Další rady a nápady

Maškarní - domácí barva na obličej

Vaše děti jdou na maškarní a chtějí mít na obličeji namalovanou masku tygra. Pro tento účel si snadno vyrobíte barvičky takto:

Číst dál...

Milujete bowlihg?

Jestli máte rádi bowling, neutrácejte za něj peníze a jednoduše si jej vyrobte Číst dál...

Organizér na tužky, šroubováky, vařečky, atd.

Není jak mít vždy vše po ruce

Číst dál...

Rychlejší žehlení

Číst dál...
TOPlist