Moudrost dnešního dne:

Tak jako báseň, i život se hodnotí ne podle délky, ale podle obsahu.

...

Právě přítomno: 1371 hostů a žádný člen

Výpověď stavebního spoření dětí

.

spoření6.4.16 Ve Sbírce zákonů vyšla novela, kterou se mění zákon o stavebním spoření a státní podpoře stavebního spoření. Novela má umožnit, aby rodiče při splnění určitých podmínek mohli vypovědět stavební spoření svých nezletilých dětí bez souhlasu soudu. Ukončení smlouvy nezletilého účastníka se bude považovat za běžnou záležitost při správě jmění dítěte, pokud k němu dojde po uplynutí zákonné šestileté doby spoření. Při dřívějším ukončení smlouvy propadají státu státní příspěvky. Rozhodnutí soudu ale bude i nadále nutné v případech, kdy s ukončením smlouvy o stavebním spoření nebudou souhlasit všichni zákonní zástupci dítěte.

Více zde

Autor: Martina Vojíková

Sdílet

.Další rady a nápady

Lopatka na přišlápnutí

Když máte plné ruce, je dobré mít lopatku, kterou si jednoduše přišlápnete.

Číst dál...

Jak na zapečenou mastnotu v troubě?

Čištění špinavé trouby je mnohdy zapeklitá věc. Na elektrickou trouhu vyzkoušejte čpavek (u plynové je potřeva uzavřít přívod plynu!).

Rozehřejte si troubu asi na 60 stupňů. Mřížku dejte až nahoru a postavte na ni misku se čpavkem. Na dno trouby dejte hrnec s horkou vodou a nechejte to tak asi 10 hodin. Potom troubu umyjte nějakým saponátem s přídavkem trochy čpavku.

Štěrkátkem na výcvik psa

Pokud cvičíte psa a nemáte dost autoritativní hlas, vyrobte si štěrkátko. Do prázdné plechovky (třeba od piva) dejte pár mincí, šroubků, apod. a pak

Číst dál...

Žlučníkový záchvat

Žlučníkový záchvat může vyvolat tučné jídlo,  alkoholické  nápoje, nebo silně kořeněná jídla.  Objevuje se silná bolest pod pravými žebry, která vystřeluje do zad. Pocit nafouknutého břicha může provázet i pocit na zvracení. Na bolestivé místo je dobré přikládat studené obklady.

Číst dál...
TOPlist