...
Bolavé bradavky od kojení

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .
. Bedla Badhamova - Leucocoprinus badhamii
Význam: jedovatá houba, je nápadná svým silným červenáním celé částí plodnice po poranění a barva zůstává i na rukou.
Období růstu: Květen - Říjen (červenec až říjen)
Výskyt: Lesy smíšené, listnaté, parky, skleníky, převážně na místech vytvořených člověkem. Roste ve skupinách. Jde o vzácně rostoucí houbu.
Hlavní znaky: Po otlačení rychle silně oranžově červená až zhnědne s příměsí červené. Na klobouku je celkem nevýrazný hrbolek. Chuť slabě nahořklá, pokožka mladé houby vysloveně hořká.
. Bedla cibulkotřenná - Leucocoprinus birnbaumii
Význam: Je to nejedlá houba.
Období růstu: Leden - Prosinec
Výskyt: Jde subtropickou houbu, která u nás už zdomácněla. Roste samostatně i ve skupinách v kompostové zemině. Lze se s ní setkat i doma v květináčích, nebo sklenících, všude tam, kde je humózní půda a dostatek tepla. Je těžké se jí zbavit, a i kdybyste vyměnili půdu, je možné, že se objeví znovu. Tato houba rostlinám neškodí.
Hlavní znaky: Žlutá barva houby, výrazně žebrování na klobouku.
Hnědý cukr

Rozlišujte mezi Hnědý cukr a Třtinový cukr. Třtinový je z cukrové třtiny a melasu obsahuje v základní surovině. Kvalitnější hnědý cukr je vyroben z řepy a melasa je do nej přidávána až při výrobě. Levnější varianty jsou přibarvovány karamelem. Tmavá barva řepného cukru může vzniknout i tak, že jde o nerafinovaný cukr. Potíž je v tom, že obsahuje draselné soli, těžké kovy, mikroorganismy atd., které jsou zdraví škodlivé.

. Bedla útlá .

. Bedla útlá ..

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .

. Bedla útlá .
. Bedla Bresadolova - Leucoagaricus americanus
Význam: Jedovatá houba, snadno zaměnitelná s jedlými druhy bedlí.
Období růstu: červenec - září (listopad)
Výskyt: Roste v trsech na místech, která byly nějakým způsobem ovlivněna člověkem (skládky rostlinného odpadu, na tlejícím listí/jehličí, zahrady, sady, parky, apod.).
Hlavní znaky: Jde hlavně o městskou houbu. Prstenec je nepohyblivý, po otlaku žloutne, oranžoví a červeně zhnědne. Chuť je nakyslá. Třeň je nad prstencem bělavý, směrem dolů je hnědnoucí, bez mozaiky. Hrbolek na klobouku jen mírně vystouplý.
. Bedla vysoká - Macrolepiota procera
Význam: Je to výborná jedlá houba, ale potřebuje delší úpravu, protože je za syrova toxická. Mladé klobouky lze např. plnit masem a zapékat. Starší klobouky jsou výborné jako řízky. Třeň se kvůli své dřevnatosti nekonzumuje.
Období růstu: červenec - listopad (nejvíce v září)
Výskyt: Jednotlivě i ve skupinách, v trávě lesních pasek, v řídkých listnatých i jehličnatých lesích, ale i na loukách.
Hlavní znaky: Velký, posuvný prsten, dvojitý se světlým okrajem a tmavší obroučkou. Na řezu nemění barvu. Třeň je příčně (zmijovitě) rozpraskaný na drobné šedohnědé až červenohnědé přitisklé šupinky. Hlíza je bez pochvy.
. Bedla červenající - Chlorophyllum rhacodes
Význam: Nejedlá houba, může u citlivějších lidí vyvolat nevolnost. V důsledku analýzy DNA byla v roce 2003 byla zařazena do skupiny jedovatých hub, přesto je ještě někde označována jako dobrá jedlá houba.
Období růstu: červen - listopad
Výskyt: V listnatých i jehličnatých lesích (hlavně u smrků), na jejich okrajích, v zahradách, v parcích.
Hlavní znaky: Po rozkrojení červená, později zhnědne. Okraj klobouku tvoří roztřepené šupiny. Třeň postrádá hadovitý vzorek.