.Danit by se neměla práce, ale kapitál

.

práceEkonomové přišli s návrhem, že by se neměla danit práce, ale kapitál. Nikdy jste nad tím možná takto nepřemýšleli, ale zdá se být naprosto logické, že je to možná jediná spravedlivá daň. Čím více se nad touto myšlenkou zamyslíte, tím zajímavější to myšlenka je. Vydělá-li si někdo ročně např.100 tisíc, zaplatí z toho 15 tisíc na daních a pak nějakým způsobem živoří, protože jeho životní náklady, mu spolknou zbývající peníze. Takový člověk by tuto variantu určitě uvítal. Když je někdo jiný odkázán na dávky v nezaměstnanosti, ale vlastní byt, chatu a dvě auta, tak ať se nějak zbaví svého majetku,

Daň z nabytí nemovitých věcí

.

důmPokud jste se těšili, že už nebudete platit daň při koupi nového bydlení, tak opak je pravdou. Někteří poslanci sice chápou, že jde o dvojí zdanění, a že při koupi lidé daní již jednou zdaněné peníze, ale přínos do státního rozpočtu je nezanedbatelný a proto se bude tato daň platit i dál. Snažte se co nejméně stěhovat, protože s každým prodejem nemovitosti vám zbude méně peněz na koupi bydlení nového. Prodáte-li dům za 3 mil., pak na koupi nového budete už mít jen 2.880.000,-Kč. Zopakujete-li to za život třeba 5x, pak jen díky této dani nakonec bydlíte v domě za 2.450.000,-Kč.

Přístroje na měření dodávky tepla.

.

topeníJaký mají smysl zákony, které se dají jiným zákonem okamžitě obejít? Např. zákon který se týká bytových družstev, společenství vlastníků bytových jednotek, který říká, že od 1.1.2015 musejí být byty vybaveny přístroji, které měří dodávku tepla konečným uživatelům. Důvod, proč se takový zákon vešel v platnost je nasnadě.

Dodávané teplo se měří na patě domu a nejsou-li měřáky, pak se rozpočítává podle velikosti bytů. A když v některých místnostech topí či netopí, větrá či nevětrá, to nikoho nezajímá.

 

- Nesplácení dluhů může navýšit půjčku až o 200 %

.

Společnost KRUK upozorňuje klienty, aby věnovali zvýšenou pozornost komunikaci se správci pohledávek a včasnému vytvoření splátkového kalendáře. Zatímco v rámci včasné osobní komunikace lze domluvit takřka jakékoli podmínky a vyjít vstříc klientům i při zhoršení osobní finanční situace, ignorování komunikace s věřitelem může vést k nárůstu dluhu až o 200 %.

Na základě interních dat a průzkumu prováděného u klientů terénními poradci zjistila společnost KRUK zásadní nedostatky v informovanosti českých spotřebitelů, kteří jsou v prodlení se svými splátkami věřitelům.

Poplatky a změny v příštím roce

.

Dne 14. 12. 2012 byla stanovena průměrná mzda 164,- Kč denně. Pokud tuto mzdu máte, tak gratulujeme. Jenže jak k tomu číslu naši statistici přišli? Ptát se kolemjdoucích na jejich plat je nesmysl, asi by vás poslali do háje, ale stejný nesmysl je odvodit si tuto částku z platu svých blízkých. Takže jak. Kdyby polovina lidí měla 37 měsíčně a druhá polovina 17 tisíc, tak by to nějak takto vycházelo. Jenže je tu háček. Mít v dnešní době 20 tisíc, není až tak běžné a většina

- Zadlužená je téměř polovina Čechů

.

dluhyPodle průzkumu společnosti Millward Brown pro společnost KRUK, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků, splácí téměř polovina (44 %) Čechů nějaký úvěr. Přibližně třetina dlužníků (32 %) nemá zaměstnání a nachází se v horší finanční situaci (51 % lidí s úvěrem). Úvěr má prakticky stejný počet mužů i žen (45 resp. 43 % obyvatel ČR), nejčastěji ve středním věku (56 % lidí ve věku 35 až 44 let).

 

Valorizace důchodů po česku

.

staříkJste už po celoživotní práci v zaslouženém důchodu, a dostali jste nyní valorizaci důchodu? Pomiňme nyní tu směšnou částku, která se pohybovala v průměru kolem 200 Kč, zapomeňme i to, že náklady na základní životní potřeby za poslední roky vzrostly mnohem více. Zaměřme se spíše na logiku výplaty těchto důchodů. Důchod totiž není vyplácen na kalendářní měsíc, ale tzv. v režimu „klouzavého měsíce“. Když například Lojza bere důchod 20. ledna, jde o důchod na období od 20. ledna do 19. února. Proto je pro někoho složité pochopit, jak by to mělo v případě valorizace správně proběhnout.

Důchody u Ústavního soudu

.

Se zájmem jsem si přečetl ač údajně amatérský podle mne dost sofistikovaný článek o slevě na dani pro starobní důchodce . Tedy s ním souhlasím, ale ne až tak s diskusí pod ním.

Zákon o Ústavním soudu    182/1993 Sb. žádnou "hromadnou ústavní stížnost" nezná. "Hromadně" si může stěžovat skupina poslanců, senátorů, ... - ale nikdo ne za "hromadu občanů".  Ano Rada seniorů ČR je odnoží ČMKOS a ta zas odnoží ČSSD a tedy kdyby se chtělo skupina poslanců by mohla, ale ono se nechce.

.Zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

.

24 let je dost dlouhá doba, abychom zplodili a vychovali dítě a pokud jsme vše udělali správně, může se postavit na vlastí nohy.

Je ale 24 let dost dlouhá doba pro vývoj společnosti? Věděli jsme tenkrát, že se ještě příštích 24 let bude donekonečna opakovat: „Vydržte, bude lépe?!“ Chceme-li být optimisté, tak se opravdu určitému procentu lidí daří lépe, dalšímu procentu se daří stejně, ale pak je tu opravdu velké procento lidí, kteří nevědí, kam dříve skočit, aby vše finančně zvládli. Mnohdy pracují na dvou frontách, rozhodně ale ne proto, aby za to jeli na dovolenou.

Jak na "Osobní bankrot"

.

Ať už vás do neřešitelné finanční situace přivedlo špatné rodinné hospodaření, neočekávaná ztráta zaměstnání či nějaká rodinná tragédie, podstatný je výsledek a ten je neschopnost splácet. Nemáte už nic než dluhy a nevidíte světlo v tunelu. Zdánlivě neřešitelná situace se dá vyřešit osobním bankrotem. Uplatněte tedy zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (neboli insolvenční zákon), díky kterému dojde k vašemu oddlužení.

TOPlist
SEO Rozcestník