.Živé ploty

.

zlatý déšťŽivý plot je téměř neodmyslitelnou součástí alespoň malého kousku každé zahrady. Na živý plot lze použít téměř každý keř, ale je jich pár, které jsou pro své vlastnosti používány častěji než ty ostatní. Který nakonec zvolíte, záleží na tom, zda chcete listnatý, opadavý, kvetoucí nebo rychle rostoucí plot. Bujně rostoucí plot vám sice rychle vyřeší požadovanou zástěnu, ale bude vyžadovat velkou péči a pravidelný řez. Je potřeba také zvážit, jak vysoký by plot nakonec měl být. A podstatné jsou i vaše alergické reakce.

Jak si vypěstovat kiwi ze semene

.

kiwiKiwi je velmi chutné ovoce. Vždycky jsem přemýšlel, odkud pochází a jak roste. Za 24 let jsem snědl nespočet ovocných salátů, než mě napadlo, že bych si ho mohl vypěstovat sám. Když se mé první výhonky kiwi vynořily z půdy, zjistil jsem, že Kanada se svými chladnými zimami, není pro pěstování kiwi ideální zemí. Přestože je kiwi docela vytrvalé, nepřežije teploty pod -18 stupňů Celsia. Tato zpráva mě ale neodradila a o sazenice jsem se staral dál. Fascinovaně jsem sledoval, jak rostou. Soudě podle toho, jak se naše klimatické podmínky v posledních letech rychle mění, je pravděpodobné že jednou kiwi přežije i v jižním Ontariu.

Jak si udržet šváby mimo vaši zahradu a domov

.

Jedním z nejčastějších tvrzení je, že šváb je jediný živý tvor, který by mohl přežít jadernou válku. Snad je to jen mýtus, protože kdyby ani radiace nebyla schopna tyto tvory zničit, jakou šanci bychom měli my, abychom je udrželi pod kontrolou.

Lidé mají ke švábům zvláštní vztah, je to směsice strachu z tohoto ošklivého stvoření a zvláštní druh nenávisti.

Maliny

.

malinyChuťový zážitek z plodů zralých, šťavnatých malin, jehož aroma exploduje v ústech, je dost pádný důvod pro jejich pěstování. Maliny jsou bohaté na vlákninu, obsahují vitamín A a C,  kyselinu listovou, antioxidanty a mnoho minerálních látek. Někdy otravná malá semínka obsahují vitamín E.  Pokud máte malinový záhon, tak máte nekonečné možnosti jak si vyrobit úžasný dezert.
Milujeme maliny. Můžeme je sbírat a jíst každý den až do mrazů, mrazíme si některé na zimu a zbytek necháváme pro ptáky.

Mravenci doma a na zahradě

.

mravenciObjevují se vám každý rok v domě mravenci? Věřte, že to neříká vůbec nic o tom, jak máte doma čisto. Většinou se znovu objeví a to zejména za deštivého počasí.

Líbí se jim hlavně ve škvírách nebo za dřevěným obložením stěn, kde zakládají velké kolonie. Problém je v tom, že si jich z počátku ani nemusíte všimnout, protože vás začnou obtěžovat až tak po 2-3 letech po založení hnízda. V našem obydlí v tu dobu už mají zbudovanou celou spleť cest a nejsou výjimkou ani cestičky pod dlaždicemi. Všechny míří za potravou, tedy do spižírny a kuchyně.

.Česnek - pěstování

.

česnekV Austrálii se až 90% česneku dováží. Před časem jsem ani nepřemýšlel jaký jím česnek, když jsem se to zjistil, vůbec se mi nelíbilo, na co jsem přišel.
Víte, že: Většina konzumovaného česneku byla vypěstována v Číně? Stříká se pak chemickými látkami, aby vydržel dlouhé přepravní vzdálenosti. Podle generálního ředitele australské společnosti Garlic Industry Association, „V Číně se na hnojení používají lidské výkaly. Přitom se domnívám, že Australské předpisy nejsou dostatečně přísné, pokud jde o testování bakterií u dovážených produktů ".

Jak si vypěstovat vlastní ananas

.

Jde spíše o koníček než o nějakou významnou samovýrobu, ale přesto je fajn vědět, že si i ananas můžete vypěstovat sami. Je to zdravé, užitečné a přináší to radost.

V domácích podmínkách lze vypěstovat i klasický ananas, který můžete koupit po celý rok, ale ten je dost náročný na místo. Máte-li tedy malý byt, počkejte si raději na vánoce a zasaďte si ten miniaturní, který je stejně chuťově lepší. Nicméně už nyní můžete s tím velkým začít experimentovat a výpěstek pak můžete na vánoce darovat někomu, kdo má byt velký.

Kontaminace olovem v městských zahradách

.

bylinkyOlovo je přirozeně se vyskytující prvek, stejně jako měď, železo, nebo zlato. Olovo je však vysoce toxické, zejména pro děti. Děti postihuje mnohem vážnějšími poruchami než dospělé, a setrvává v jejich tělech mnohem déle.

Těžký kov působí jako neurotoxin, a i nepatrné množství v organismu dítěte může snížit inteligenci a zpomalit neurologický vývoj.

Většina otrav olovem nastává po nechtěném požití toxického laku nebo hraček. Velmi zřídka je kontaminováno ovoce a zelenina, ale je dobré provádět preventivní opatření i zde.

Stevie - přírodní sladidlo

.

stevieStevie je zázračná rostlina, která je slabší než cukr. Přemýšleli jste o tom jak pěstovat stevii a vyrábět si z ní domácí extrakt? Lze ji pěstovat v květináčích nebo na zahradě a sklízet lístky pro sušení, nebo k výrobě extraktu.

Semena lze koupit stejně jako všechny ostatní zahradní semena.

Tmavší semena mají tendenci mít vyšší rychlosti klíčení. Pokud jste se rozhodli mít stevii na zahradě, pak měla být semena zaseta 8 - 10 týdnů před přesazení ven.

Klemantis - plamének

.

plaménekPřichází jaro a s ním i touha většiny žen, což je krásná rozkvetlá zahrada. Při správné volbě, můžete mít zahradu rozkvetlou od jara až po podzim, protože jsou odrůby, které kvetou najaře, v létě nebo na podzim.

Pnoucí plaménky se plazí po jakékoli lehlé opoře, kde se přichycuje listovými úpolnky. Mají nejrůznější barvy a nejrůznější květenství. Původní rostliny jsou méně náročné na pěstování, ale jejich květy jsou mnohem menší než u šlechtěných rostlin, dorůstají však větších délek. Množit se dají řízky ale i dělením.

TOPlist
SEO Rozcestník