Moudrost dnešního dne:

Ze školy by měl vycházet mladý člověk jako harmonická osobnost, nikoli jako specialista

...

Právě přítomno: 338 hostů a žádný člen

Když jde žena spát

.

 

>Rodiče se dívali na televizi a matka řekla: "Je už pozdě, jsem unavená, půjdu spát!" Odešla do kuchyně udělat svačinu na zítřejší výlet dětem, vytáhla maso z mrazáku na zítřejší večeři, zkontrolovala, kolik müsli je v zásobníku, dosypala pepř a sůl do solničky, připravila kávu do kávovaru na ráno, pak dala vyprané prádlo do sušičky, do pračky dala další várku prádla,vyžehlila manželovu košili a přišila knoflík, uklidila ze stolu hru,

 kterou děti dohrály, dala na místo telefonní seznam, zalila kytky a vynesla odpadkový koš, pověsila mokrý ručník na sušák.

Pak zívla, protáhla se a odcházela do ložnice.

Cestou se zastavila u psacího stolu a napsala na lístek vzkaz pro učitele, odpočítala nějaké peníze dětem na výlet a vytáhla učebnici schovanou pod křeslem, také ještě napsala blahopřání k narozeninám pro svoji kamarádku, nadepsala adresu na obálku, nalepila známku a zároveň napsala na lístek seznam, co se má zítra nakoupit v potravinách, oba lístečky si položila vedle kabelky.

Pak se odlíčila pleťovým mlékem tři v jednom, natřela se výživným nočním krémem a krémem proti vráskám a vyčistila si zuby.

 Otec zavolal: "Myslel jsem si, že jsi šla do postele!?"

 "Právě jdu!" odpověděla.

 Nalila psovi do misky vodu, pustila kočku ven a zkontrolovala dveře, jestli jsou zamčené a jestli svítí venkovní světlo, nahlédla do pokoje každého dítěte a pozhasínala jejich noční lampičky a televize, poklidila na zemi poházené oblečení, špinavé ponožky odnesla do koše, promluvila s dětmi, které byly ještě vzhůru, a políbila je na dobrou noc.

V ložnici si nastavila budík, nachystala si oblečení na zítřek, dopsala na lístek 6 nejdůležitějších věcí, které musí zítra zařídit.

Pomodlila se a vzpomínala, jestli splnila vše, co měla na dnešek naplánované.

Ve stejné chvíli otec vypnul televizi a řekl, že jde spát.

 

Sdílet
TOPlist