Moudrost dnešního dne:

Šťastný není ten, kdo se druhým šťastný zdá, ale ten, kdo se sám pokládá za šťastného.

...

Právě přítomno: 364 hostů a žádný člen

Pohár mléka

.

Jednoho dne si chudý chlapec, který roznášel zboží z dveří do dveří, aby si mohl zaplatit studia, všiml, že už má na zakoupení jídla jen 10 centů a má hlad. Rozhodl se proto, že si vyprosí něco k jídlu v nejbližším domě.

Ale když mu přišla otevřít pěkná mladá žena, ztratil odvahu.

Místo jídla proto požádal jen o pohár vody.

Viděla však, že je vyhladovělý a přinesla mu místo vody pohár mléka. Pil ho pomalu a ptal se:

 

« Co jsem vám dlužen? »

« Vůbec nic », odpověděla.

« Matka nás učila, že si nikdy nemáme dávat zaplatit za to, že jsme milí ».

Odpověděl: « Tak Vám teda z celého srdce děkuji ».

Když Howard Kelly opouštěl tento dům, cítil se silnější nejen fyzicky, ale i posilněn ve víře v lidskou dobrotu, kterou právě ztrácel.

 

O několik tel později tato mladá žena vážně onemocněla. Místní lékaři byli bezmocní a poslali ji do velkého města, kde byli specialisté, kteří se zabývají touto zřídkavou nemocí.

Přizvali na konzultaci i doktora Howarda Kelly. Když uslyšel název města, odkud žena přišla, měl v očích zvláštní světlo. Ihned se zvedl a kráčel po chodbě, která vedla do jejího pokoje. Oblečen ve své blůze, vešel, aby se na ni podíval. Okamžitě ji poznal. Vrátil se do konzultační místnosti, rozhodnutý udělat vše, co je v jeho silách, aby jí zachránil život.

Od toho dne se jí speciálně věnoval a po dlouhém čase boj vyhrál.

Doktor Kelly požádal, aby mu požadovanou fakturu poslali na schválení. Podíval se   na ni, napsal poznámku na okraj a poslal fakturu do pokoje nemocné.

Bála se ji otevřít, protože si byla si jistá, že ji bude muset splácet celý svůj další život. Nakonec ji přece jen otevřela. Její pozornost upoutalo něco napsané na okraji faktury. Četla tam slova :

« Zcela zaplaceno pohárem mléka. Podepsán: doktor Howard Kelly ».

Zalily ji slzy radosti a s vděčným srdcem se modlila:

« Díky Ti, můj Bože, nechť se Tvá láska nadále šíří přes lidská srdce a ruce ».

Jedno přísloví hovoří:

« Chléb vhozený do vody se Vám jednou vrátí».

Skutek lásky, který dnes uděláte, může byt k užitku Vám nebo jiné osobě, kterou máte rádi, právě ve chvíli, kdy se ani nenazdáte. A i kdyby se Vám tento skutek lásky nevrátil, přispějete k tomu, aby se na světě lépe žilo. Copak toto není cíl života?

Máte teď dvě možnosti: můžete následovat toto pěkné poselství, nebo ho můžete ignorovat a věřit, že se Vás nijak nedotklo.

Nejtěžší úlohou v životě totiž je je poznat, kterým mostem je třeba přejít a který zbořit ...

 

Sdílet
TOPlist